Wiedźma wróciła na Chwaliszewo - na stałe
W 2024 roku podczas festiwalu Malta odsłonięto pomnik Wiedźmy z Chwaliszewa. Kontrowersyjna figura była wówczas tymczasową instalacją, jednak już wtedy pojawił się pomysł by znalazła stałe miejsce. Pomnik ma upamiętniać stracenie mieszkanki Chwaliszewa z 1511 roku.
22 czerwca 2026

















