Ornitolodzy organizują Ptasi Spacer Terapeutyczny

Z okazji Europejskiego Dnia Ptaków naukowcy z Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu organizuje PeSTkę czyli Ptasi Spacer Terapeutyczny. Odbędzie się w najbliższą sobotę 30 września.

Ptasi Spacer Terapeutyczny – trasa

PeSTka to nie tylko spacer po przyrodniczych zakątkach poznańskiego Sołacza i kampusu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ale także prawdziwa dawka relaksu i terapii naturą. Podczas tej niezwykłej wyprawy ornitolodzy gwarantują niezapomniane doświadczenia związane z obserwacją ptaków i odkrywaniem piękna jesiennej przyrody.

Trasa PeSTki, prowadzi przez sołackie zakątki, w tym kampus UPP, gdzie przyrodnicy opowiedzą o niezwykłym miejscu jakim jest Ptasi Azyl. Uczestnicy przechadzki dowiedzą się, jak we właściwy sposób pomagać ptakom oraz jakie budki lęgowe są najodpowiedniejsze dla naszych skrzydlatych przyjaciół.

Następnie uczestnicy PeSTki przejdą w kierunku Kolegium Cieszkowskich i Ogrodu Dendrologicznego. Tam poznają historię poznańskiego prekursora nowoczesnej ornitologii, profesora Jana Sokołowskiego.

– Naszym głównym celem jest pokazanie, że w mieście także można spotkać fascynujące ptaki, a obserwacja ich zachowań może mieć nieocenione znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego i ogólnego samopoczucia” – mówi pomysłodawca spaceru prof. Piotr Tryjanowski, kierownik Katedry Zoologii UPP, współautor książki „Ornitologia terapeutyczna”. – Chcemy również podkreślić, że pasja do przyrody i ptaków może łączyć różne pokolenia, dlatego serdecznie zapraszamy zarówno młodszych, jak i starszych miłośników natury” – dodaje.

Jednym z przewodników będzie także prof. Tadeusz Mizera, który od kilku dekad bada ptaki dzielnicy Sołacz.

PeSTka już w najbliższą sobotę

Spacery ornitologiczne już nie pierwszy raz odbywają się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu i zawsze przyciągają rzesze chętnych. Ale PeSTka to także doskonała okazja dla tych, którzy po raz pierwszy będą mieli okazję uczestniczyć w takim wydarzeniu.

– Warto zabrać ze sobą lornetkę, by dokładniej przyjrzeć się pięknu przyrody i ptaków, które nas otaczają – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Start spaceru przewidziano na godzinę 9.00. Miejsce spotkania to wejście do Collegium Maximum – główny budynek Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 20 – przy pomniku Siewcy.

czytaj także: Kilkaset tysięcy złotych za ogródek działkowy w Poznaniu

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl