Rozdadzą drzewka w zamian za odpady

W czwartek 25 kwietnia odbędzie się ekoakcja „Zielony gest – gest w stronę użytkowników Gratowisk”. Wszyscy, którzy przyniosą niebezpieczne odpady otrzymają w zamian rośliny. Rozdane zostaną m.in. klony, modrzewie i jarzęby.

W Poznaniu i w Suchym Lesie będzie można otrzymać drzewka za darmo. Będą to m.in. klony pospolite, modrzewie, klony jawora czy jarzęby pospolite. Aby dostać drzewko wystarczy przynieść ze sobą problemowe odpady. Są to np. stare, zużyte meble, opony, puszki po farbach, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Tegoroczna akcja skierowana jest do wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku. Odbędzie się w czwartek 25 kwietnia. Rozpocznie się o godzinie 08:00 i potrwa do 16:00. Rozdanych zostanie około 200 sadzonek drzew.

W tych Gratowiskach można oddać odpady i wymienić je na sadzonki drzew:

  • Gratowisko Poznań Wschód: ul. Wrzesińska 12, Poznań;
  • Gratowisko Poznań Dębiec: ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 284, Poznań;
  • Gratowisko Poznań Morasko: ul. Meteorytowa 1, Suchy Las.

– To doskonała okazja dla poznaniaków, by nie tylko pozbyć się niebezpiecznych lub problemowych odpadów, ale także otrzymać drzewko, które można posadzić w swoim ogródku. Akcja ma na celu promowanie właściwego postępowania z odpadami oraz zachęcenie do sadzenia nowych drzewek w swojej przestrzeni – mówi Kaja Mietlicka z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu.

fot. Łukasz Gdak

Organizatorzy chcą w ten sposób przyczynić się do ochrony środowiska i stworzyć bardziej zieloną przestrzeń. W 2023 roku Zakład Zagospodarowania Odpadów z firmą Silva zorganizowały podobne akcje dwukrotnie.

Czytaj także: Męskie Granie już w lipcu. Wiemy kto zagra w Poznaniu | wpoznaniu.pl

źródło: www.poznan.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl