Poznański teatr z nagrodą w Los Angeles

Choreograficzny projekt filmowy Polskiego Teatru Tańca pt. „Bestia” z 2022 roku zdobył wyróżnienie na Dare to Dance in Public Film Festival w Los Angeles (USA). To wyjątkowe osiągnięcie to efekt szóstej produkcji filmowej teatru, której premiera odbyła się w Wigilijną Noc. Wówczas, gdy według legend zwierzęta przemawiają ludzkim głosem.

„Bestia” to projekt zrealizowany w ramach tematu „Człowiek – zwierzę”. Stawia sobie za zadanie rozważenie, który z gatunków jest największym drapieżnikiem. Film jest w całości monochromatyczny, a kostiumy nawiązują do aktualnej sytuacji na świecie, będąc zimowymi kostiumami maskującymi. Po zakończeniu projektu zostały one przekazane ukraińskiej armii.

Dare to Dance in Public Festival od samego początku swojego istnienia eksploruje nietypowe przestrzenie dla tańca. A „Bestia” jest znakomitym przykładem niezwykłego umiejscowienia ruchowej akcji. Film rozgrywa się w malowniczej wsi Komorowo w Wielkopolsce, gdzie sielski krajobraz pól, łąk i starej owczarni stanowi przewrotne tło dla opowieści o relacji człowieka i zwierzęcia.

Wyróżnione przez jury filmy, w tym fascynujący „Bestia”, zostaną zaprezentowane publiczności 21 października 2023 roku w prestiżowym New Glorya Kaufman Performing Arts Center w Los Angeles.

Polski Teatr Tańca (fot. Łukasz Gdak)

Czytaj też: Botanicy organizują Ptasi Spacer Terapeutyczny

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl