Zwycięstwo w ciszy

Lech Poznań wygrał 2-0 (2-0) z armeńskim Gandzasarem Kapan w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Europy. Gole dla „Kolejorza” strzelił Christian Gytkjær. Piłkarze grali przy pustych, ze względu na karę jako została nałożona na klub przez wojewodę wielkopolskiego.

Lech Poznań może pochwalić się dobrym rozpoczęciem eliminacji Ligi Europy ale mimo, że Kolejorz wygrał to trudno mówić o porywającym widowisku. Obie bramki i to w pierwszej połowie zdobył Christian Gytkjaer. Dla Ivana Djurdjevica był to debiut w oficjalnym spotkaniu w roli trenera Kolejorza. Na pomeczowej konferencji Djurdiević był zadowolony z wyniku choć dodał, że przed piłkarzami jeszcze sporo pracy.

Zaczęliśmy bardzo dobrze, realizowaliśmy założenia, byliśmy skoncentrowani. Wiedzieliśmy, że rywal wycofa się i poczeka na kontrataki. Po 2:0 zazwyczaj lekceważy się przeciwnika, bo zawodnicy zaczynają „wymyślać”. Wtedy gra zaczęła się komplikować –  powiedział trener. Mieliśmy wiele sytuacji, mogliśmy spokojnie wygrać wyżej, ale mogliśmy też stracić kilka bramek. Musimy nad tym pracować i w następnych meczach postaramy się grać lepiej – dodał Djurdjević.

Na wyróżnienie zasługuje Jasmin Burić. Dzięki jego interwencjom Lech uniknął straty bramek. Spotkanie odbyło się bez udziału publiczności. Rewanż zostanie rozegrany 19 lipca o 17:00 w Erewanie.

Lech Poznań – Gandzasar Kapan 2:0 (2:0)

Składy: Lech: Jasmin Burić – Vernon De Marco, Thomas Rogne, Rafał Janicki – Maciej Makuszewski, Tomasz Cywka, Maciej Gajos, Mihai Radut (Tiba 58′), Wołodymyr Kostewicz – Darko Jevtić (Barkroth 68′) Christian Gytkjaer (Tomczyk 86′)

Gandzasar: Gevorg Kasparov – Aleksand Sverchinski, Vukasin Tomić, Hayk Ishkhanyan, Ara Khachatryan (Pogosyan 82′), Lubambo Musonda, Wbyemar, Artur Yusbashyan (Ohanyan 59′), Alex Junior, Gegham Harutyunyan, Gevorg Nranyan

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl