Nielegalny „glut”

W internecie można znaleźć przepis na wszystko, także na kłopoty z prawem. Przepis na wykonanie glutka – Slime challenge wprawił w nie lada kłopoty troje małych dzieci. W markecie między regałami zrobili sobie pracownię chemiczną, niestety nielegalną. Za towar, który zabrali z półek nie zapłaciły.

Dzieci podczas oglądania kanału na Youtube zaobserwowały, jak mieszać składniki różnego rodzaju produktów chemicznych, aby samemu wykonać glutka. Po wejściu do marketu zakasały rękawy i w dziale drogeryjnym „otworzyły” pracownię chemiczną. W kąciku pomiędzy alejkami w misce, zaczęły mieszać farby, piankę do golenia, płyny do prania, kleje, odżywki do włosów i jeszcze kilka innych przedmiotów i rozpoczęły przyrządzać miksturę według obejrzanego wcześniej przepisu.

Chęć wykonania własnego glutka była tak silna, że nie pomyślały, że są w sklepie a towar który zużywają nie jest ich własnością. Dzieciom do zabawy posłużyły produkty za blisko 150 złotych. Przednią zabawę zakończyła ochrona sklepu, a na miejsce została wezwana policja.

Na miejsce wezwani zostali również rodzice, którzy pokryli straty wyrządzone przez dzieci. Na zwykłym „szlabanie” może się jednak nie skończyć, gdyż całość sprawy zostanie przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Wągrowcu.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl