To ostatni termin. USG aorty brzusznej za darmo

To już ostatnia szansa, by w Poznaniu skorzystać z bezpłatnego badania przesiewowego – USG aorty brzusznej. Zainteresowanie programem jest bardzo duże – wzięło w nim udział prawie 10 tysięcy mężczyzn. Organizatorzy uruchomili więc kolejny dodatkowy termin – 29 września.

Bezpłatne badania USG aorty brzusznej są częścią Wielkopolskiego Programu Zdrowotnego „Zdrowa Aorta”. To już drugi dodatkowy termin – pierwszy został uruchomiony jeszcze w sierpniu i skorzystało z niego blisko 100 osób. U części z nich wykryto tętniaka.

– Zapisywać mogą się mężczyźni w wieku 50-69 lat, mieszkający w województwie wielkopolskim. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 503 075 095 (kontakt od pon. do pt. w godz. 9 – 15) lub wysłać mail na adres: zdrowaaorta@arterieart.com. W wiadomości należy podać imię, nazwisko, numer telefonu, PESEL oraz miejscowość, w której chce się wykonać badanie – w tym przypadku Poznań. USG jest całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej – informują urzędnicy.

hotel dla psów w Poznaniu

Do tej pory badania USG aorty brzusznej wykonano już u prawie 10 tysięcy pacjentów. U ponad 240 osób stwierdzono tętniaka – który może prowadzić do śmierci, jeśli nie zostanie wykryty w odpowiednim czasie. Pacjenci ci zostali objęci nie tylko programem Zdrowa Aorta, ale również – dzięki inicjatywie twórcy projektu, prof. Grzegorza Oszkinisa – bezpłatnymi badaniami kontrolnymi, których prowadzenie planowane jest przez kolejne 3 lata.

Czytaj także: NFZ z ciekawą pomocą dla osób z bólem kręgosłupa, barku i biodra

Źródło: UMP

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl