Wielkopolska

Ukradł głośniki sprzed kościoła. Niewiele brakowało, aby koronacja obrazu się nie odbyła

W Smolicach w powiecie krotoszyńskim, 21-latek ukradł głośniki nagłośnieniowe, które miały być wykorzystane podczas koronacja papieskimi koronami wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach.

Ukradł głośniki. Msza Święta mogła się nie odbyć

To, że głośniki warte blisko 30 tysięcy złotych zniknęły sprzed kościoła, organizatorzy uroczystości zauważyli na kilka godzin przed koronacją obrazu. W pośpiechu udało im się zorganizować zastępczy sprzęt, aby msza mogła się odbyć.

Gdy trwała uroczystość, policyjny technik kryminalny wśród tłumu wiernych zabezpieczał dowody kradzieży.

– Kryminalnym udało się zabezpieczyć cząstkowy monitoring z innego końca miejscowości, na którym dopatrzyli się podejrzanego zachowania kierującego. Po analizie materiału operacyjnego funkcjonariusze wytypowali sprawcę kradzieży – informują o kradzieży głośników krotoszyńscy policjanci.

Złodziej mieszkał niedaleko

Kilka godzin później, policjanci namierzyli złodzieja, który ukradł głośniki. Okazał nim się 21-latni mieszkaniec gminy Kobylin. W jego domu stróże prawa znaleźli skradziony sprzęt. Jeden z głośników był już częściowo rozkręcony, drugi schowany w szafie.

Skradziony sprzęt wrócił do właściciela. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży za którą odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Czytaj także: Zwierzę rodem z Australii widziane w podpoznańskich lasach

Źródło: KPP Krotoszyn

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl