Ruszyły zapisy na bieg upamiętniający Poznański Czerwiec 1956 r. Miejsc nie ma dużo

Zainicjowany dla upamiętnienia tragicznych wydarzeń związanych z Poznańskim Czerwcem 1956 r. bieg odbędzie się w czerwcu. Rozpoczęły się zapisy.

Celem zawodów jest oddanie hołdu ofiarom oraz propagowanie wiedzy na temat wydarzeń sprzed lat. Bieg ruszy 23 czerwca 2024 r. na terenie historycznych zakładów Cegielskiego.

Uczestnicy biegu pokonają trasę wokół zakładów HCP, VW Odlewni oraz FPS. Uczestnicy przebiegną przez tereny historycznych zakładów Cegielskiego. Do wyboru mają dystans 5 i 10 km a także 5×2 km. Co więcej, bieg odbędzie się również w formie wirtualnej. Da to szansę uczestnictwa na dystansie 10 km w różnych formatach, takich jak bieg klasyczny, Nordic Walking, jazda na rolkach oraz sztafeta.

Termin tej formy biegu jest w okresie od 1 do 25 czerwca.

Rejestracja i opłaty

Zainteresowani mogą zarejestrować się poprzez wypełnienie formularza online do 18 czerwca 2024 r. lub osobiście w Biurze Zawodów. Opłatę za udział należy uiścić poprzez system płatności online lub przelewem na wskazane konto bankowe, przy czym w tytule obowiązkowo należy podać dane osobowe uczestnika (imię i nazwisko oraz data urodzin) oraz miejsce zamieszkania.

Limit uczestników i pakiety startowe

Limit uczestników wynosi 1000 osób. W pakiecie startowym uczestnicy otrzymają chip do pomiaru czasu, wodę na trasie i na mecie, personalizowany numer startowy, pamiątkowy medal, profesjonalne zabezpieczenie medyczne, zdjęcia z zawodów oraz dodatki od sponsorów i partnerów biegu.

Poznański Czerwiec 1956 r.

28 czerwca 1956 r. robotnicy Zakładów Cegielskiego (wówczas im. Stalina) podjęli strajk generalny. Wyszli z demonstracją na ulicę, co krwawo stłumiło wojsko i milicja. Życie straciło 58 osób. Zryw ten zaliczany jest do pierwszych wystąpień w bloku wschodnim. Dekady później skutkowały obaleniem komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej i w Polsce.

Czytaj też: Kawu przygotował nowy mural. Ma związek z protestami rolników

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl