Kolejne zmiany w ruchu, gdzie budują drogę rowerową. Być może już ostatnie

Budowa drogi na ul. Solnej trwa od końca sierpnia ubiegłego roku. Prace powinny niedługo dobiec końca. Kiedy mieszkańcy Poznania mogą spodziewać się ich zakończenia?

Ul. Solna

Prace nad nową drogę rowerową, prowadzącą przez ul. Małe Garbary, ul. Wolnica i ul. Solną, wciąż trwają, a mieszkańcy tych okolic muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie Starego Miasta.

Zmiany w organizacji ruchu

Dzisiaj, 20 marca, zaczęły się kolejne zmiany i utrudnienia na ul. Małe Garbary, Wolnica oraz ul. Solnej w kierunku al. Niepodległości. Prawy pas ruchu został wyłączony, a skrzyżowania ulic Małe Garbary/Bóżnicza, Małe Garbary/Św. Wojciech, Wolnica/Działowa oraz Solna/Hejmowskiego czasowo zamknięte. W związku z realizowanymi pracami, nastąpiły również czasowe zmiany lokalizacji przystanków Małe Garbary i Solna. W środę, 20 marca przystanek Małe Garbary tymczasowo przeniesiono na ul. Garbary. Dodatkowo w czwartek, 21 marca drogowcy przeniosą przystanek Solna w obrębie skrzyżowania z ul. Hejmowskiego.

Źródło: Poznańskie Inwestycje Miejskie

Kiedy zakończą się prace na ul. Solnej?

– Prace są już bardzo zaawansowane. Naszym celem jest zakończenie prac wiosną bieżącego roku i termin ten nie jest zagrożony – poinformowała Maja Chłopocka, dyrektor ds. komunikacji i koordynacji inwestycji PIM.

Chłopocka dodaje, że w ramach inwestycji do wykonania pozostała jeszcze głównie nawierzchnia drogi rowerowej oraz jezdni.

Czytaj także: Pomóż przejść żabie. Uratuj jej życie

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl