Ostatnia chwila. Kończy się nabór. X edycja Konkursu 30/30

Kończy się nabór zgłoszeń do X edycji Konkursu 30/30. Jury wyłoni 30 najlepszych projektów graficznych okładek płytowych z minionego roku. Konkurs, odbywający się już od dekady, organizowany jest w Poznaniu i cieszy się zainteresowaniem wśród twórców grafiki i miłośników muzyki. Laureatów poznamy podczas wystawy pokonkursowej latem tego roku.

Pomysłodawcą Konkursu 30/30 był Marcin Kostaszuk, były dziennikarz muzyczny i obecnie pracownik Urzędu Miasta w Poznaniu. Wspólnie z Rosławem Szaybo, ikoną projektowania okładek, stworzyli konkurs, który łączy muzykę z grafiką. Idea konkursu przyciąga artystów grafików, fotografików oraz pasjonatów muzyki.

Terminy i zasady zgłoszeń

Nabór zgłoszeń do jubileuszowej edycji rozpoczął się 19 lutego i trwa tylko do 24 marca 2024 roku. Wszystkie prace, spełniające wymogi formalne, oceni jury. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do końca kwietnia 2024 roku, a następnie rozpocznie się przygotowanie wystawy pokonkursowej.

Nagrody i niespodzianka:

Podczas wernisażu wystawy pokonkursowej jubileuszowej edycji Konkursu 30/30 jury przyzna trzy nagrody główne oraz Nagrodę Publiczności. Nie zabraknie także Nagrody im. Rosława Szaybo i Nagrody Specjalnej za Edytorstwo. Ponadto, organizatorzy zapowiedzieli niespodziankę. Ujawnią ją w późniejszym terminie.

Szczegółowy regulamin oraz zasady zgłoszeń dostępne są na stronach internetowych Wydawnictwa Miejskiego Posnania oraz na stronie konkurs3030.pl.

Konkurs 30/30 (mat. prasowy)

Czytaj też: Ruszyły zapisy na bieg upamiętniający Poznański Czerwiec 1956 r. Miejsc nie ma dużo

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl