Nowy niezwykły mural z… poznaniankami

Na poznańskich Jeżycach powstał nowy mural. Malowidło na ścianie jednej z kamienic przy ulicy Dąbrowskiego nawiązuje do akcji społecznej – poznanianki, która ma  na celu docenienie mieszkanek Poznania, które w szczególny sposób angażują się w życie miasta. Mural jest też elementem obchodów Poznańskiego Tygodnia Kobiet.

  • zdj. ilustracyjne / Łukasz Gdak

Nowy mural na Jeżycach. fot. F.P. Bryska / wpoznaniu.pl

POZNANIANKI NA MURALU

Nowy poznański mural powstał na ścianie kamienicy przy ulicy Dąbrowskiego 28. Malowidło przedstawia grafikę, która była elementem promocyjnym kampanii społecznej – poznanianki. Autorką dzieła jest Magdalena Danaj, artystka tworzy swoje rysunki pod pseudonimem Porysunki. Grafiki poznanianki od 12 lat pojawiają się na plakatach, okładkach książek i płyt.

POZNAŃSKI TYDZIEŃ KOBIET

Powstanie muralu i akcja – poznanianki, są powiązane z pierwszym Poznańskim Tygodniem Kobiet. Szereg wydarzeń przygotowanych z myślą o mieszkankach stolicy Wielkopolski rozpoczął się w poniedziałek 17 października. Ostatnie akcenty cyklu odbędą się dzisiaj w Centrum Kultury Zamek. O godzinie 17.00 odbędzie się pokaz filmu Agaty Nawrockiej Women Lockdown.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl