Retro samochody, modele, LEGO – za moment Targi Retro Motor Show i nie tylko

Już w ten weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpocznie się Retro Motor Show. Największa tego typu impreza w Polsce, gromadzi właścicieli i miłośników zabytkowych samochodów. Najstarsze modele mają ponad 100 lat.

 

  • Targi Retro Motor Show w Poznaniu już od piątku. fot. Fotobueno / materiały prasowe organizatora

ZABYTKOWE SAMOCHODY W POZNANIU

Targi Retro Motor Show to wydarzenie skierowane do tych miłośników motoryzacji, którzy doceniają klasyczne samochody. Wydarzenie przyciąga nie tylko bogatą ofertą wystawców, ale również rozmachem. Aż 6 hal zostanie wypełnionych po brzegi zabytkowymi pojazdami, kolejne 2 będą gościły pasjonatów planszówek, LEGO, modelarstwa i rzemiosła – mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu MTP.

Jedną z gwiazd tegorocznej edycji będzie Renault AX. Samochód powstał w 1906 roku. Model, który zostanie zaprezentowany na targach w 75 procentach składa się z oryginalnych części. Porsche Klub Poland przygotował natomiast coś dla miłośników tej marki. Na swoim stoisku zaprezentują między innymi kolekcję modelu 928 w sześciu konfiguracjach sprowadzonych z muzeum w Stuttgarcie. Wśród nich znajdą się również modele koncepcyjne.

Targi Retro Motor Show to również nietypowe pojazdy w tym specjalistyczne i wojskowe. W jednej z hal zobaczymy maszyny, które należą do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu. W tym roku będzie można zobaczyć nawet czołg. Obok wojska swoje pojazdy zaprezentuje stowarzyszenie Strażacy Wielkopolska.

Targi to samochody osobowe, autobusy, sprzęt wojskowy, wozy strażackie, jednoślady wszelkiego rodzaju ale również  nasi wspaniali wystawcy i zwiedzający, którzy skutecznie przez te lata coraz lepiej budują klimat tego wspaniałego wydarzenia. – przekazuje Bartosz Dembiński, dyrektor Retro Motor Show.

JAK ZDOBYĆ PROMOCYJNE BILETY?

Jedną z tradycji targów są stroje, które wystawcy zakładają by zbudować retro-klimat wokół swoich pojazdów. W trakcie kolejnych edycji również goście wydarzenia zaczęli przychodzić w ubraniach sprzed lat. W tym roku organizatorzy postanowili przygotować dla odwiedzających targi promocję. Osoby, które przyjdą w retro-stroju złożonym przynajmniej z trzech elementów będą mogły kupić bilet na targi w specjalnej cenie. Więcej informacji na temat wstępu można znaleźć na stronie organizatora.

TARGI HOBBY

Zamiłowanie do starych pojazdów to nie jedyne hobby, które zostanie zaprezentowane na targach w najbliższy weekend. Równolegle do Retro Motor Show odbędą się targi Hobby. To okazja by poznać najróżniejsze pasje poznaniaków, wśród nich modelarstwo, strzelectwo czy kowalstwo. Najmłodsi ucieszą się ze strefy LEGO. Targi odbędą się w sobotę oraz w niedzielę. Bilety na wydarzenie można kupić tutaj.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl