Kolejne remonty w centrum

W centrum Poznania zaplanowano kolejny remont. Tym razem będzie przebudowana wyspa dzieląca jezdnie. Zanim jednak wykonawca przystąpi do prac, konieczna będzie zmiana organizacji ruchu.

W następny poniedziałek, 1 lipca Poznańskie Inwestycje Miejskie wprowadzą zmiany organizacji ruchu w rejonie ulicy Garbary, Królowej Jadwigi i ul. Kazimierza Wielkiego.

Zmiany w organizacji ruchu Poznań

Zmiany w organizacji ruchu są konieczne ze względu na przebudowę wyspy dzielącej jezdnie na ul. Garbary, w rejonie skweru Filipiny i Konstancji Studzińskich oraz salonu samochodowego. Drogowcy planują zamknięcie lewego pasa ruchu, który służy kierowcom jadącym od ul. Królowej Jadwigi do skrętu w prawo w ul. Kazimierza Wielkiego. W związku z tym będzie obowiązywała tam jazda na suwak.

Dodatkowo, kierowcy jadący ul. Garbary w stronę ul. Królowej Jadwigi nie będą mogli jechać prosto lewym pasem, który tymczasowo będzie służył wyłącznie do skrętu w ul. Kazimierza Wielkiego.

– Będzie to spowodowane zajęciem fragmentu pasa ruchu tuż za skrzyżowaniem ul. Garbary, Kazimierza Wielkiego i Krakowskiej, przylegającego do pasa rozdziału- tłumaczą Poznańskie Inwestycje Miejskie.

fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

Dodatkowo, przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez ul. Garbary, między skwerem a salonem samochodowym, będą zamknięte. Planuje się także przesunięcie przystanku autobusowego na ul. Kazimierza Wielkiego w stronę ul. Mostowej.

Czytaj także: Arkadia przejdzie solidny remont. Nie jest pewne czy pozostanie w niej Empik

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl