Restauratorzy z Poznania i okolic spotkali się 24 czerwca żeby odebrać ozdobne tabliczki oznaczające przyznanie wyróżnień w przodowniku Michelin. Wielkopolska nie tylko jest regionem, który jaki pierwszy znalazł się w prestiżowym zestawieniu, ale posiada też w nim najliczniejszą reprezentację.
Łącznie do Poznańskich i podpoznańskich restauracji trafiło 25 wyróżnień. Spośród nich znalazło się 19 wyróżnień i pięć certyfikatów Bib Gourmand oznaczających dobre restauracje przystępne cenowo. Prestiżową gwiazdkę udało się uzyskać tylko restauracji Muga. Jej właściciele otrzymali wyróżnienie po raz czwarty z rzędu. Żadna z poznańskich restauracji nie otrzymała dotychczas dwóch ani najwyższego wyróżniania – trzech gwiazdek. Jednak jak podkreślał Prezydent Polskiej Akademii Gastronomicznej, Maciej Dobrzyniecki już samo wyróżnienie plasuje restaurację w światowej czołówce. W swojej przemowie do restauratorów zwrócił też uwagę na to, że wyróżnienia nie trafiają tylko do restauracji ekskluzywnych.
– Nie wierzcie komentatorom, którzy mówią wam jaką macie być restauracją. Tegoroczne wyróżnienia pokazują, że jeśli jesteście dobrzy w tym co robicie to możecie odnieść sukces. Nawet jeśli prowadzicie bistro, ale robicie to dobrze, to róbcie to dalej – mówił Maciej Dobrzyniecki.







fot. F. Bryska / wpoznaniu.pl












