Categories

Zobacz, jak gokart prześcignął Ferrari na Torze Poznań

Reprezentant Polski w wyścigach gokartów oraz youtuber motoryzacyjny zmierzyli się podczas wyścigu na Torze Poznań. Wynik pojedynku zaskoczył kierowców.

The Mike, jeden z popularnych polskich youtuberów motoryzacyjnych przyjechał do Poznania by zmierzyć się z Kacprem Nadolskim, kierowcą gokarta w wyścigu typu drag race. Drugi ze ścigających się to kartingowy reprezentant Polski w kategorii KZ2, czyli najszybszych pojazdów tego typu. Influencer na linii startu pojawił się w Ferrari F8 Tributo. Oba pojazdy miały pokonać prosty odcinek toru o długości około 350 metrów w jak najkrótszym czasie.

Chociaż uczestnicy wyścigu spodziewali się, że znacznie lżejszy pojazd Nadolskiego szybciej nabierze prędkości niż samochód The Mike’a, to ostateczny rezultat i tak zaskoczył kierowców. Ferrari, które wzięło udział w wyścigu waży blisko 1400 kilogramów i dysponuje mocą 750 koni mechanicznych, gokart natomiast waży 180 kilogramów razem z kierowcą i ma moc około 45 koni mechanicznych.

Wyścig wygrało Ferrari, jednak przez połowę trasy samochód legendarnej marki, zostawał w tyle za rozpędzonym gokartem, dopiero po około 150 metrach przy prędkości blisko 120 km/h, pojazdy zrównały się na torze. Całość wyścigu wraz z komentarzem kierowców można obejrzeć na kanale The Mike’a na You Tubie.

Franciszek Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl