Znany youtuber od kebabów przyjechał pod Poznań. Odwiedził kontrowersyjne miejsce

Książulo, czyli jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce przyjechał do Murowanej Gośliny, aby ocenić dwa kebaby i pizzę. Odwiedził kontrowersyjne miejsce znane z „wyrzucenia streamera”, a także wspomniał o drugiej pizzerii, która przez złą sławę, musiała zostać zamknięta.

Jedna z pizzerii obrosła złą famą, gdy wszedł do niej młody streamer. Nagrywający chciał zamówić pizzę, ale nie wyłączył nagrania, więc wyproszono go z lokalu. Chwilę później właściciel lokalu złapał streamera, a wideo wznowiono dopiero wówczas, gdy na wideo było widać, jak chłopak przeprasza za nagrywanie na żywo i mówi, że w lokalu jest najlepsza pizza. Zachowanie właściciela spotkało się ze sporą krytyką w Internecie, a także z negatywnymi ocenami, wystawianymi pizzerii.

Kilkanaście godzin później stream na nowo uruchomiono, ale tym razem to właściciel siedział na krześle i przepraszał za swoje zachowanie. „Przekonaliśmy się, co Internet potrafi. Biorę to na klatę” – mówi właściciel pizzerii na wideo.

Druga afera związana z pizzą w Murowanej Goślinie wydarzyła się w restauracji „Mefisto”. Pracownik lokalu postanowił ugnieść ciasto do pizzy własnym przyrodzeniem. Film wstawił do sieci, które obiegło Internet. Mężczyznę odkryto i powiązano z lokalem. Tej afery restauracja „Mefisto” nie przetrwała. Właściciele zamknęli lokal.

Zamówił kebaby i pizzę

Książulo, popularny YouTuber oceniający głównie kebaby, ale też inne dania odwiedził Murowaną Goślinę w powiecie poznańskim. Najpierw swoje kroki skierował do kebabowni „Fast Kebab”. Zjedzone potrawy ocenił, jako smaczne z wyrazistym mięsem. „To jest niezły kebab […] z potencjałem”. Dodał, że na korzyść dania wpływa też niska cena (15 zł). Później pojechał do lokalu o nazwie „Leo kebab kraftowy”. Kupił kebaba za 16 zł. Skrytykował dużą ilość cukru w sosie, suche mięso i pitę. „Może, gdybyśmy dostali świeżo mięso, to byłoby lepiej. To nie ma nic wspólnego z kraftowym kebabem” – skomentował Książulo. Współpracownik YouTubera zamówił ponownie tego samego kebaba, ale bez kamery i otrzymał mniejszą wersję.

Na koniec odcinka zamówił dwie pizze za 63 złote w Montowni Pizzy. Najpierw spróbował pizzę Margheritę za 22 zł. Jedyną uwagę miał do konsystencji ciasta, które było dla niego za miękkie. Pochwalił, jednak całe danie i sos czosnkowy. Później ocenił pizzę pepperoni. Skrytykował jakość salami, ale docenił sporą ilość składników. „Bardziej jednak smakowała mi Margherita” – podsumował.

Kim jest Książulo?

Szymon „Książulo” Nyczke to jeden z najpopularniejszych obecnie youtuberów w Polsce. Jego filmy związane z jedzeniem mają miliony wyświetleń. Nagrywa jak odwiedza i testuje dania w lokalach. Urodził się w 1996 roku. Internetową karierę zaczął w 2012 roku („KolorowyVlog”). Próbował także tworzyć muzykę, ale bez większych sukcesów. Później zniknął z YouTube’a i zajął się prowadzeniem własnego sklepu i pracą w gastronomii. Do regularnego nagrywania wrócił w 2022 roku.

Nagranie:

Czytaj też: Z Poznania do Pragi 4 razy dziennie. Wiemy, od kiedy

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl