Kosmiczny poniedziałek. Będą obserwować niebo na Działce

To wydarzenie dla fanów astronomicznych ciekawostek. Już dziś, 17 czerwca będzie okazja aby wspólnie podziwiać niebo. Wydarzenie odbędzie się na poznańskiej Działce. Okazja do spotkań będzie również w lipcu i sierpniu.

Poniedziałek wcale nie musi być nudny

Niebo do wynajęcia? W poniedziałek będzie to możliwe na Działce nad Wartą. Maciej Wlekliński z mobilnego planetarium „Niebo do wynajęcia” zaprosi uczestników do zagłębienia się w świecie przyrody, astronomii i spadających gwiazd.

fot. freepik.com

– W tym sezonie będziemy spotykać się regularnie na Działce od maja aż do sierpnia! Podczas naszych spotkań, chciałbym przedstawić najciekawsze obiekty aktualnie widoczne na naszym niebie. Nie zabraknie przepięknych widoków ciał niebieskich obserwowanych przez teleskopy. W trakcie wydarzeń chciałbym również zaprosić państwa do wspólnych rozmów na tematy kosmiczne. W trakcie każdego ze spotkań poruszymy różne astronomiczne zagadnienia od początków wszechświata, przez cykl ewolucji życia gwiazd, aż po granice kosmosu – pisze Maciej Wlekliński z „Nieba do wynajęcia” na stronie wydarzenia.

Niebo w lipcu i w sierpniu

Astronomiczne spotkania odbędą się również 8 lipca i 12 sierpnia. Wszystkie wydarzenia rozpoczną się o godz. 20:30 i potrwają przez około 2,5 godziny. Dokładny adres Działki to ul. Nadbrzeże 4 w Poznaniu.

Czytaj także: Animator 2024. Najważniejsze wydarzenie dla fanów animacji. Podpowiadamy, co obejrzeć | wpoznaniu.pl

źródło: Facebook

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl