Z Poznania do Pragi 4 razy dziennie. Wiemy, od kiedy

Od grudnia podróżujący z Trójmiasta przez Poznań do Pragi będą mogli jeździć, aż cztery razy dziennie. Pociągi obsługiwane przez Koleje Czeskie (České Dráhy) pojadą nowym połączeniem tzw. Baltic Express. Założeniem jest zwiększenie ruchu podróżniczego między Polską a Czechami.

Podróż z Gdyni do Pragi będzie trwać około dziewięciu godzin. Pociągi po drodze zatrzymają się w Bydgoszczy, Poznaniu i Wrocławiu. Wcześniej zapowiadano jedynie jedno połączenie dziennie, okazuje się, jednak, że będzie ich, aż cztery.

Według projektu rozkładu jazdy, pociągi z Pragi będą odjeżdżać o godzinach: 7, 11, 15 i 19, co oznacza, że ostatnie połączenie będzie kończyło swój bieg w nocy. Z Trójmiasta pociągi będą wyjeżdżać o północy, a następnie o godzinach 4, 8 i 12. Każdy z pociągów będzie mógł pomieścić 250 pasażerów. Podróż z Gdyni do Poznania zajmie ok. 3,5 godziny. Z Poznania do Pragi ok. 5,5 godziny.

Z Poznania do Czech

Pociągi będą wyposażone w klimatyzację, wagon restauracyjny oraz dostęp do Wi-Fi. Ceny biletów mają zaczynać się od 110 zł za osobę w jedną stronę, co ma podróż czynić atrakcyjną alternatywą dla podróży samochodem czy samolotem.

Plany czeskiego przewoźnika zostały po raz pierwszy ogłoszone jesienią 2023 roku przez Martina Kupkę, czeskiego ministra infrastruktury. Informację o zwiększeniu liczby połączeń do czterech par dziennie przekazał portal branżowy rynek-kolejowy.pl. Dla tych, którzy preferują podróż lotniczą, z Poznania do Pragi można także polecieć samolotem. Połączenia te są obsługiwane przez linie lotnicze Ryanair.

Czytaj też: Samolotem z Poznania do Pragi

2
6
1
3

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl