Zagrają znani tenisiści i wschodzące gwiazdy. Rozpoczął się ATP Challenger ENEA Poznań Open 2024

Rozpoczynający się tydzień w Poznaniu w świecie sportu przebiegnie pod znakiem tenisa. W Parku Tenisowym Olimpia od niedzieli trwa turniej ATP Challenger ENEA Poznań Open 2024. W trwających do 22 czerwca zmaganiach na kortach ziemnych zagrają wschodzące gwiazdy oraz doświadczeni zawodnicy, którzy chcą odbić się w rankingu.

Turniej ATP Challenger ENEA Poznań Open 2024, oprócz zawodników rozpoczynających karierę, gościć będzie kilka znanych nazwisk. W rozgrywkach zagra Pablo Carreño-Busta, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio 2020, zdobywca Pucharu Davisa oraz półfinalista US Open. Pojawi się także Petros Tsitsipas, brat Stefanosa Tsitsipasa, finalisty m.in. French Open i Australian Open. To jego kolejna wizyta na turnieju w Poznaniu.

„Jedynką” turniejową jest Hiszpan Albert Ramos-Vinolas (w rankingu ATP na pozycji 108.), który w pierwszej rundzie zmierzy się z Maksem Kaśnikowskim. Dla Polaka starcie to zapowiada się wymagająco.

Poza rozgrywkami w grze pojedynczej odbędzie się również turniej deblowy.

Finał turnieju odbędzie się w sobotę, 22. czerwca. Organizatorzy turnieju przewidzieli pulę nagród w wysokości niemal 75 tys. euro.

Szereg wydarzeń towarzyszących

Oprócz gry turniejowej w Parku Tenisowym Olimpia zobaczyć będziemy mogli szereg wydarzeń towarzyszących. Organizatorzy przewidzieli m.in. akcję poszukiwania talentów „Z klasą na korty” (dla klas I-III SP) czy Dni Otwarte Pikeballa. Każdego dnia turnieju będzie można podziwiać również wystawę prac polskich fotografów, m.in. Lidii Popiel, Chrisa Niedenthala oraz Szymona Brodziaka oraz zdjęcia oficjalnych strojów galowych dla polskich Olimpijczyków i Paraolimpijczyków „Paryż 2024”.

Czytaj także: Puchar Świata w Wioślarstwie. Polskie osady triumfowały w Poznaniu

Marta Maj
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl