Puchar Świata w Wioślarstwie. Polskie osady triumfowały w Poznaniu

W niedzielę, 16 czerwca zakończyły się zawody Pucharu Świata w wioślarstwie na poznańskiej Malcie. Polscy wioślarze odnieśli znaczące sukcesy. Na podium stanęły dwie osady.

Polska czwórka podwójna, w składzie Fabian Barański, Dominik Czaja, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup nie zawiodła oczekiwań kibiców i wygrała z przewagą ponad czterech sekund nad Szwajcarami. Choć w Poznaniu zabrakło kilku czołowych ekip, zwycięstwo cieszy i daje nadzieję na sukcesy podczas nadchodzących igrzysk olimpijskich.

Miłą niespodziankę sprawiła kobieca dwójka podwójna wagi lekkiej, Martyna Radosz i Katarzyna Wełna, które wywalczyły trzecie miejsce. Lepsze okazały się tylko osady z Nowej Zelandii i Francji.

Pozostałe starty polskich osad

Polskie osady, które również startowały w finałach, walczyły dzielnie, choć nie zawsze udało się zdobyć medale. Piotr Płomiński w jedynce był czwarty, tracąc niecałe cztery sekundy do podium. Wiktoria Kalinowska w skiffie oraz dwójka podwójna Jakub Woźniak i Konrad Domański zajęli szóste miejsca.

W rywalizacji czwórek podwójnych kobiet startowały tylko cztery osady, a polska załoga w składzie Barbara Jęchorek, Rozalia Linowska, Anna Khlibenko i Gabriela Stefaniak zajęła ostatnie miejsce. Triumfowały Niemki, prowadzone przez byłego trenera polskiej kadry kobiet, Marcina Witkowskiego.

Zawody Pucharu Świata były również okazją do uczczenia jubileuszu 100-lecia Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Czytaj też: Tak poznaniacy kibicują Polsce na Euro 2024. Zobacz zdjęcia euforii po pierwszej bramce

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl