Z zaplecza fortyfikacji zrobili restaurację. Otwarcie tuż po świętach Wielkanocy

Odrestaurowany budynek należy do Archidiecezji Poznańskiej. Po ściągnięciu rusztowania i odsłonięciu zrewitalizowanego budynku poznaniacy mogą już czekać tylko na otwarcie nowego miejsca. To ma nastąpić po okresie świąt Wielkanocy.

Przy ul. Dziekańskiej 1 w Poznaniu znajduje się zrewitalizowany budynek z napisem „food fort”. Będzie tam kawiarnia / restauracja. Za odrestaurowany budynek odpowiada Archidiecezja Poznańska. W 2021 r. AP podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na pożyczkę na projekt pt. „Przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku zaplecza fortyfikacji na pawilon obsługi ruchu turystycznego i pielgrzymkowego „food fort” z funkcją gastronomiczną, zlokalizowanego przy ul. Dziekańskiej 1”

W ten sposób dążono do przebudowy i rozbudowy istniejącego budynku fortecznego na pawilon obsługi ruchu turystycznego i pielgrzymkowego z funkcją gastronomiczną wraz z adaptacją terenu zielonego wokół obiektu. Odnowiony budynek ma zostać otwarty już po świętach Wielkanocy.

Jak wyjaśniono w opisie projektu przyczyni się on do aktywizacji społeczno-kulturalnej i gospodarczej oraz uatrakcyjnienia całego Ostrowa Tumskiego.

„Dzięki możliwości spożycia niewielkiego posiłku oraz odpoczynku w nowej przestrzeni przebudowanych fortyfikacji pozwoli zwiększenie potencjału miejsca w zatrzymaniu turystów na dłuższy czas i skorzystania przez nich z większej liczby atrakcji turystycznych dzielnicy” – czytamy w komunikacie o funduszach europejskich.

Projekt warty był ponad 2 mln 42 tys. zł.

Skontaktowaliśmy się z Archidiecezją Poznańską w sprawie szczegółów nowego miejsca. Czekamy na odpowiedź.

Czytaj też: Poznańscy łucznicy na zawodach w Antalyi. Mają szanse pojechać na Puchar Świata 2024

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl