Nowy SOR w Poznaniu. Wiemy kiedy otwarcie. Jest bardzo nowocześnie [ZDJĘCIA]

Nowy SOR w Poznaniu. Tak nowoczesnego oddziału będzie mogło pozazdrościć niejedno miasto, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ul. Przybyszewskiego jest już gotowy i zostanie uroczyście otwarty już w czwartek 4 kwietnia. Jako pierwsi publikujemy zdjęcia z jego wnętrza.

Nowy SOR w Poznaniu

Lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na dachu i najnowocześniejszy sprzęt, jaki tylko można sobie wyobrazić. Szpitalny Oddział Ratunkowy jest pierwszym blokiem powstającego w Poznaniu Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego.

– To bez wątpienia jedna z najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce. Poznań był jednym z ostatnich dużych miast, które czekały na tak nowoczesny szpital. To, że otwieramy go stosunkowo późno, daje nam przewagę. Będziemy mieć nowoczesny SOR wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt. Uroczyste otwarcie już 4 kwietnia – mówi prof. dr hab. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz rzeczniczka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

To, że nowy SOR w Poznaniu zostanie otwarty już za tydzień, nie oznacza, że w tym samym czasie zacznie przyjmować pacjentów. Pierwsi z nich pojawią się w nowym gmachu jednak już w czerwcu.

Budowa nowego szpitala została zainaugurowana 28 lipca 2021 r. Będzie on miał 45 tys. m kw. powierzchni. Nowy obiekt łączyć będzie działalność medyczną zabiegowych oddziałów szpitalnych ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. W ramach inwestycji zakłada się jeszcze powstanie nowoczesnych centralnych bloków operacyjnych z 15 salami operacyjnymi oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii (50 stanowisk), które stanowić będą wsparcie zarówno dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, centralnych bloków operacyjnych, jak i dla oddziałów szpitalnych: chirurgii, ortopedii, kardiologii, kardiochirurgii i transplantologii, hipertensjologii, neurochirurgii, otolaryngologii, chirurgii szczękowo-twarzowej, endokrynologii, diabetologii oraz urologii.

fot: wPoznaniu.pl

Czytaj też: Jacek Jaśkowiak: Polską rządzi partia, w której mam pozycję. To szansa na fundusze dla Poznania

24
6
6
3
5
4
2
3
6

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl