Wjechał w kobietę z dzieckiem – szukało go 100 policjantów

Mężczyzna, który wjechał w matkę z dzieckiem idącą chodnikiem w Skalmierzycach sam zgłosił się dziś na policję. Policjanci poszukiwali go od sobotniego wieczoru. Przeszukiwali miejsce wypadku min z psem tropiącym by odnaleźć ślady mężczyzny, który uciekł z miejsca zdarzenia.

Od momentu wypadku, aż do dnia dzisiejszego wszyscy kierowani do służby policjanci wykonywali zadania związane z poszukiwaniem sprawcy wypadku. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego szczegółowo kontrolowali pojazdy, policjanci służby patrolowej oraz dzielnicowi zwracali uwagę na osoby odpowiadające rysopisowi sprawcy, legitymowali je i sprawdzali, uzyskiwali informacje na temat miejsca, gdzie może przebywać kierujący pojazdem. Swoje działania operacyjne prowadzili też we wzmożonym zakresie policjanci pionu kryminalnego. Czynności prowadziło łącznie ponad 100 policjantów. Powiadomiono również jednostki ościenne.

Prawdopodobnie zakrojona na szeroką skalę akcja policji doprowadziła do tego, że mężczyzna sam zgłosił się na policję. Natychmiast został aresztowany. Jest teraz przesłuchiwany. Nie wiadomo, czy śledczy zwrócą się do sądu o tymczasowe aresztowanie sprawcy.

(rj)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl