Pierwsze mieszkanie dla poszkodowanych z kamienicy na poznańskim Dębcu

– Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli. Jesteśmy bardzo szczęśliwi – mówili małżonkowie poszkodowani w katastrofie na Dębcu, którzy otrzymali od miasta klucze do swojego nowego mieszkania.

Małżeństwo, wraz z synem, zamieszka w lokalu na Wildzie. Jest to mieszkanie dwupokojowe, o powierzchni około 50 metrów kwadratowych – z aneksem kuchennym i dużą łazienką. Lokal pochodzi z zasobu komunalnego miasta Poznania

Trzyosobowa rodzina nie jest jedyną, która już otrzymała od miasta pomoc. Klucze do nowego mieszkania dostała także poszkodowana w katastrofie kobieta. Zamieszka ona na Jeżycach – w kawalerce z aneksem kuchennym i dodatkową sypialnią. Ten lokal także pochodzi z zasobu komunalnego miasta Poznania.

– Wszystkie 11 rodzin, które ucierpiały w wybuchu, otrzymają mieszkania. Chcemy jak najszybciej, przekazać im lokale zastępcze. Mamy nadzieję, że większość z nich w święta Wielkanocne będzie już wiedzieć, gdzie wkrótce zamieszka – mówił podczas przekazywania kluczy do mieszkań zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl