Wielkopolska: Wojownicy Maryi przeproszą za grzechy Halloween. “To kult śmierci”

Według wspólnoty Wojowników Maryi, Halloween to nic innego jak święto Szatana i kult śmierci, przed którym należy przestrzegać dzieci. W poniedziałek 31 października wierni zbiorą się w jednym z wielkopolskich kościołów i przeproszą za grzechy ludzi, którzy obchodzą to święto. Kościół zaprasza jednak, by przeprosić również za innej maści grzechy.

WOJOWNICY MARYI

31 października w Koninie w parafii św. Bartłomieja odbędzie się msza poświęcona grzechom Halloween. O jej przeprowadzenie poprosiła wspólnota Wojowników Maryi. To wspólnota męska, której spotkania odbywają się cyklicznie co miesiąc. Aby stać się jej częścią, należy wciąć udział w serii spotkań, przejść weryfikację oraz podejść do pasowania, które odbywa się raz do roku.

KULT ŚMIERCI

Coś, co dla większości dzieci jest zabawą, podczas której mogą przebrać się za różne postacie i zdobyć słodycze, dla wyznawców jest jednak czymś dużo bardziej niepojącym. Według nich święto, które przyszło do nas z zachodu, ma znamiona okultystyczne, a celebrujący je ludzie zbliżają się w ten sposób do Szatana, a nie do Boga

Przede wszystkim kościół katolicki proponuje taką ścieżkę, w której Jezus cierpiał za nasze grzechy i prowadzi nas do zbawienia. My zachęcamy do celebrowania Dnia Wszystkich Świętych. Halloween to jest jednak wyznawanie kultu śmierci, wszystkie imprezy jemu towarzyszące próbują to oswoić, a może się ono wiązać z różnymi okultyzmami. – przekazał nam ks. Artur Biernat.

KOŚCIÓŁ PRZEPRASZA ZA GRZECHY

Wyznawcy przeproszą więc za grzechy, które ludzie popełniają, świętując Halloween. Jak wyjaśnił jednak proboszcz, takie nabożeństwa mają miejsce w wielu parafiach w Polsce, a odbywają się regularnie, co roku. Wytłumaczył również, że podczas nabożeństw wierni przepraszają Boga za różnej maści grzechy, między innymi również za grzechy kościoła.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl