Wielkopolska: Drewnianą pałką i szklaną butelką śmiertelnie pobili bezdomnego. Mężczyzna zmarł

Nastolatkowie, którzy zostali zatrzymani w związku z tą sprawą, przyznali się do winy. Tłumaczyli, że tego dnia pili alkohol i jeździli po mieście, nagrywając filmiki. Bezdomnego postanowili zaatakować w pustostanie. Mężczyzna został pobity drewnianą pałką i szklaną butelką. Winnym grozi do 25 lat więzienia.

CIAŁO W PUSTOSTANIE

Policjanci znaleźli ciało bezdomnego dwa tygodnie temu w jednym z pustostanów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Nie był to jednak typowy przypadek śmierci osoby bezdomnej. 60-latek miał liczne siniaki i rany. Sekcja zwłok wykazała, że bezdomny zmarł wskutek pobicia. Mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli dowody. Po prawie dwóch tygodniach od śmiertelnego pobicia ostrowska policja zatrzymała podejrzanych. To dwa 18-letni mieszkańcy miasta.

WINNI

W poniedziałek podczas przesłuchania 18- latkowie przyznali się do zarzutów śmiertelnego pobicia. Okazało się, że dwaj oprawcy w dzień morderstwa pili alkohol, jeździli po mieście i nagrywali filmiki, które później mieli zamiar zamieścić w Internecie. W pewnym momencie wpadli na pomysł, że pójdą do jednego z pustostanów, gdzie wiedzieli, że nocuje bezdomny. Bez powodu zaatakowali śpiącego mężczyznę. Jak powiedzieli podczas przesłuchania, bili go rękoma, kopali oraz uderzali drewnianą pałką i szklaną butelką. Gdy 60 -latek nie dawał oznak życie, zostawili go i wyszli z budynku.

ŚLEDZTWO TRWA

Teraz prokuratura będzie ustalać dokładne szczegóły zbrodni oraz motyw. Nastolatkowie aktualnie przebywają w areszcie tymczasowym. Będą poddani badaniom psychiatrycznym. Za popełniony czyn grozi im nawet do 25 lat więzienia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl