Wielki finał WOŚP na MTP. Zobacz zdjęcia

Dzisiaj Poznań tętni życiem, a wszelkie wydarzenia skupiają się wokół Międzynarodowych Targów Poznańskich. Sztab Ławica przygotował bogaty program, który przyciąga zarówno miłośników muzyki, sportu, jak i tych, którzy chcą aktywnie wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W Holu Wschodnim, Iglicy, na placu Powszechnej Wystawy Krajowej i w Poznań Congress Center zorganizowano szereg atrakcji. Strefa Zdrowia, we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych UMP oferuje badania USG, konsultacje z dietetykiem oraz sprawdzenie słuchu i gęstości kości. Strefa Warsztatowa to miejsce, gdzie można zobaczyć rakietę HEXA, wziąć udział w zajęciach artystycznych czy wyizolować DNA jabłka.

Tradycyjnie nie zabrakło także wyzwań sportowych. Maraton „Rowerowy zawrót głowy” rozpoczął się o godzinie 10, a o 11 wystartował bieg „Policz się z cukrzycą”. W godzinach 1-19.30 w Poznań Congress Center trwają licytacje, a jedną z nich prowadzi osobiście Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Na aukcji wylicytowano m.in. historyczną kostkę brukową ze Starego Rynku.

Koncerty

Na placu Powszechnej Wystawy Krajowej od godziny 12 trwają koncerty. W programieą m.in. TSA, Vabank, Glasspop. O godzinie 19.30 licytowane będzie Złote Serduszko.

Niezwykłym wydarzeniem będzie Światełko do Nieba, czyli Tytki z Glancem. O godzinie 20 uczestnicy otrzymają papierowe torebki z sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na zakończenie imprezy, na głównej scenie, poznaniacy będą mieli okazję zobaczyć występ Izabeli Trojanowskiej.

Sztab Ławica i Politechnika Poznańska:

Sztab Ławica aktywnie relacjonuje wydarzenia na swoim profilu na Facebooku. Harmonogram atrakcji można sprawdzić na stronie Grupy MTP. Sztab przy Politechnice Poznańskiej współpracuje z Centrum Handlowym Posnania. Przed głównym wejściem od strony al. Jana Pawła II odbywają się koncerty lokalnych artystów oraz stacjonarne licytacje w godzinach 12-18.

Sztab przy Politechnice organizuje także szereg wydarzeń towarzyszących, takich jak badania profilaktyczne w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej w godzinach 13-18, halowy turniej piłkarski, morsowanie nad Rusałką czy turniej gry komputerowej League of Legends.

Oficjalna strona Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformowała, że do godz. 16 uzbierano już 63,5 mln zł.

Czytaj też: Golden retrievery zagrały dla WOŚP. Tłumy na odnowionym Starym Rynku [ZDJĘCIA/WIDEO]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl