Golden retrievery zagrały dla WOŚP. Tłumy na odnowionym Starym Rynku [ZDJĘCIA/WIDEO]

Po raz 15. wolontariusze wraz ze swoimi czworonożnymi pupilami wspomagają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (WOŚP). Na płycie Starego Rynku, po pokazie koziołków, właściciele psów udali się pod Galerię Arsenał i tam zaprezentowali pokaz psich sztuczek.

Trwa 32. finał WOŚP. Na ulicach poza wolontariuszami z czerwonymi serduszkami, wyszli też właściciele golden retrieverów, którzy również zbierają datki na rzecz fundacji. Za wpłatę, tylko u nich można otrzymać unikatowe niebieskie serduszka. Poza tym z psami można zrobić sobie zdjęcie, „zbić piątkę”, a także porozmawiać na temat wychowywania i tresury psów. Rasa psów ze względu na swoje łagodne usposobienie cieszy się sporą popularnością wśród dzieci, dorosłych i seniorów.

To jedna z największych atrakcji w Poznaniu, z kolei sama poznańska kwesta goldenów jest jedną z największych i najpopularniejszych w kraju.

Po koziołkach chwilę po godz. 12 wolontariusze przeszli spod ratusza pod Galerię Arsenał, przed którą zademonstrowano sztuczki. Psy czekały na swoich właścicieli, przybiegały na zawołanie w różnych konfiguracjach, z kolei ich opiekunowi, co chwilę zmieniali pozycję i dezorientowali swoje pociechy, aby pokazać ich posłuszeństwo, ale też przywiązanie.

Zobacz pokaz:

Golden retrievery grają dla WOŚP♥️

Opublikowany przez wpoznaniu.pl Niedziela, 28 stycznia 2024

Wolontariuszy z golden retrieverami można spotkać:

– do godz. 19 w CH King Cross Marcelin oraz w Galerii Pestka,

– do godz. 20 przed wejściem na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

W 2023 roku sami „psi wolontariusze” zebrali ponad 151 tys. zł, a łącznie, w ciągu wszystkich finałów, grupa golden retriever zebrała blisko milion złotych.

Zobacz galerię zdjęć:

Czytaj też: Po czym poznać wolontariusza WOŚP?

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl