Uprowadzona 3-latka odnaleziona. Wraca do domu

W niedzielę Polskę obiegła informacja o uprowadzeniu 3-latki przez jej ojca. Spacerowała wtedy z mamą po lesie. W poniedziałek rano dziewczynkę udało się odnaleźć. Jest bezpieczna i wraca do domu.

3 mężczyzn i ojciec

Do porwania trzylatki doszło w niedzielę w Wolnicy pod Kaliszem. Dziewczynka wraz z matką spacerowała po lesie, gdy podjechał do nich biały samochód. Z pojazdu wysiadło trzech mężczyzn oraz ojciec Helenki. Wciągnęli ją do środka i odjechali z miejsca.

To nie pierwszy raz

Rzeczniczka prasowa policji z Kalisza poinformowała w niedzielę, że mężczyzna wysłał do służb maila. Potwierdził, że Helenka znajduje się pod jego opieką i że tak jak jej matka, posiada pełnię praw rodzicielskich. Poszukiwany ma jednak sądowy zakaz zbliżania się do matki dziecka, ponieważ w przeszłości znęcał się nad kobietą. Dziadek Helenki dodał, że to kolejne porwanie jego wnuczki.

Szczęśliwy finał?

Jak poinformowało TVP3 Poznań w poniedziałek rano udało się odnaleźć dziewczynkę. Przebywała na terenie jednego z pensjonatów w Niemczech. 3-latka jest już pod opieką matki. Razem wracają do domu w Polsce.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl