Kibice Rakowa w wulgarnym transparencie drwią z Poznania

Podczas meczu z Zagłębiem Lubin, kibice z Częstochowy pokazali wulgarny transparent, odwołując się do nienawiści wobec Kolejorza. Na banerze pojawił się napis: „Poznańskiego chu*a ma w gębie, lubińską k*rwa zagłębie”.

Konflikt trwa już kilka miesięcy

O tym, że Lech Poznań i Raków Częstochowa mają „kosę”, wiadomo nie od dziś. Zaczęło się podczas meczu finałowego Pucharu Polski. Władze Warszawy odmówiły kibicom obu drużyn wnoszenia na stadion dużych flag w barwach drużyn. Kibice Kolejorza zaprotestowali przeciw tej decyzji i nie weszli na stadion. Podobnie mieli zrobić fani klubu z Częstochowy. Stało się inaczej i sympatycy Rakowa weszli na stadion dopingowali swoją drużynę. Ostatecznie na Stadionie Narodowym nie było prawie żadnych kibiców z Poznania. Finał zakończył się porażką Lecha. Część poznańskich kibiców oskarżyła fanów z Częstochowy o brak kibicowskiej solidarności.

Raków obraża kolejne drużyny

Od tego czasu konflikt narasta. W Internecie pojawiają się kolejne obelgi i kłótnie między kibicami. Na meczach pojawiają się natomiast transparenty oczerniające drugi klub. Podczas ostatniego spotkania Rakowa z Zagłębiem Lubin, kibice zaprezentowali napis: „Poznańskiego chu*a ma w gębie, lubińską k*rwa zagłębie”. Na Twitterze zawrzało.

„Ale to my mamy kompleksy”

Kibiców z Poznania oburzył wulgarny transparent Rakowa. Jeden z nich komentuje: Czy są bardziej żałośni kibice od tych z rakowa? Ale to my mamy kompleksy.

Jednak nie tylko sympatycy Kolejorza są zdania, że Raków przesadził.

Czuję, że jak tak będą kozaczyć i obrażać inne ekipy w Eklasie to szybko jakaś bojówka wyjaśni tą „kibolską” ferajnę z Częstochowy. Nie popieram, ale tak będzie – czytamy wypowiedź jednego z internautów.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl