To Multikino w Poznaniu zniknie przed świętami. Znamy datę

Wielbicieli kina w Poznaniu dostaną smutną niespodziankę przed nadchodzącym Bożym Narodzeniem – Multikino Poznań Malta ma zniknąć przed świętami. Kiedy dokładnie?

Jak pisaliśmy wcześniej pod znakiem zapytania stoi też Multikino 51, czyli najstarsze multikino w Polsce. Uruchomione w 1998 roku przez lata gromadziło kinomaniaków. Spółka NP16, będąca częścią deweloperskiej grupy Nexity złożyła latem niosek o rozbiórkę budynku.

Mimo 25-letniej działalności, Multikino 51 musiało zmierzyć się z utratą widowni. Charakterystyczne plakaty filmowe zniknęły, a obniżka cen biletów nie zatrzymała spadku popularności. W cieniu nowocześniejszego Multikina Stary Browar, oddalonego o 300 metrów, Multikino 51 nie miało łatwo. Ostatnie wydarzenia, takie jak premiera filmu „Święty” Sebastiana Buttnego czy Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! nie zdołały przywrócić dawnego blasku.

Po rozbiórce Multikina 51 na miejscu mają pojawić się nowe budynki, zajmujące maksymalnie 30 proc. wielkości działki. Zieleń ma zajmować minimum 7,5 tysiąca metrów kwadratowych. Miejsce to podlega miejscowemu planowi zagospodarowania, który przewiduje zabudowę mieszkalną lub usługową.

Multikino Poznań Malta: ostatnie dni

W Poznaniu poza Multikinem 51 znajduje się też Multikino w Starym Browarze przy ul. Półwiejskiej (otwarte w maju 2007 roku) i Multikino Malta w Galerii Malta przy ul. Maltańskiej 1 (otwarte w grudniu 2009 roku). Nieoficjalnie ustaliliśmy, że będzie ono działać do 17 grudnia. Przesłaliśmy pytania z potwierdzeniem tej wiadomości do przedstawicieli Multikina. Czekamy na odpowiedź. Zniknięcie multipleksu z GH Malta ma oczywisty związek z rozbiórką samej galerii. O tym pisaliśmy więcej TUTAJ.

Multikino Poznań
Zostanie tylko jedno Multikino w Poznaniu? (fot. Aleksander Fedorowicz)

Czytaj też: Święta dotarły na ratusz. Koziołki w świątecznych strojach [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl