Co powstanie po Multikinie 51? Już wiadomo

Nowe budynki zajmą maksymalnie 30 procent wielkości działki, a minimum 7,5 tysiąca metrów kwadratowych zajmie zieleń. Multikino zostanie wyburzone, a w jego miejscu pojawią się nowe budynki.

Multikina nie będzie

Najstarsze multikino w Polsce zniknie z Poznania. Radny Łukasz Mikuła, Przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji potwierdził, że do Urzędu Miasta wpłynął już wniosek o rozbiórkę. Złożyła go spółka NP16. Choć nie wiadomo jeszcze, kiedy ruszy rozbiórka multipleksu, zapytaliśmy, co może powstać w jego miejscu.

Są wytyczne dotyczące zabudowy

Możliwości jest kilka. Łukasz Mikuła wytłumaczył, że działka ta jest objęta miejscowym planem zagospodarowania.

– Wynika z niego, że może powstać tam zabudowa mieszkaniowa lub usługowa, co daje wachlarz możliwości łączenia, ale może również powstać zabudowa stricte mieszkaniowa lub stricte usługowa. Co więcej, powierzchnia budowy nie może przekraczać 30 procent wielkości działki, a minimum połowa powierzchni musi być biologicznie czynna. – powiedział Łukasz Mikuła.

Będzie dużo zieleni

Działka, na której stoi Multikino 51, ma około 15 tysięcy metrów kwadratowych. Oznacza to, że po tym, jak nowy inwestor przejmie teren, pojawi się tam co najmniej 7,5 tysiąca metrów kwadratowych zieleni. Dowiedzieliśmy się również, że nowe budynki nie będą mogły być wyższe niż 30 metrów.

– Przy nowoczesnym budownictwie będzie to około sześć do siedmiu kondygnacji. – dodał Łukasz Mikuła.

Na razie jednak do Urzędu Miasta nie wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę. Dopiero kiedy pojawi się taki wniosek, dowiemy się więcej o architekturze budynku, który powstanie przy ulicy Królowej Jadwigi.

Czytaj także: Przyjechał na lotnisko, bo aresztowano jego partnerkę. Razem trafią za kratki

2
1

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl