Teatr Wielki ponownie w Berlinie. Zagra w słynnej filharmonii

„Straszny dwór” Stanisława Moniuszki to już trzecia opera Teatru Wielkiego, która zaprezentowana zostanie na deskach Filharmonii Berlińskiej. Bilety na wydarzenie, które odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 19:00, są już w sprzedaży.

Skupią się na muzyce

W Filharmonii Berlińskiej po raz trzeci zostanie wystawiona opera Teatru Wielkiego w Poznaniu. W 2019 roku była to „Halka”, w 2023 „Paria”, a w tym roku będzie to „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki.

– Teatr Wielki w Poznaniu zagości z koncertowym wykonaniem opery patrona poznańskiego teatru już po raz trzeci. W 2019 pojechaliśmy do Berlina z koncertowym wykonaniem „Halki”. Miał być to początek corocznych koncertów prezentujących dzieła polskich kompozytorów, w szczególności Moniuszki. Pandemia pokrzyżowała nam plany i wróciliśmy w 2023. Zaprezentowaliśmy najrzadziej wykonywaną operę „Paria”. W tym roku zaprezentujemy niemieckiej, i nie tylko, publiczności ikoniczne dzieło Stanisława Moniuszki „Straszny dwór” – mówi Anna Czajkowska-Zimnicka z biura prasowego Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Ostatnia inscenizacja „Strasznego dworu” odbyła się w 2021 roku. W Filharmonii Berlińskiej kultowe dzieło wystawione będzie w wersji koncertowej.

– Chcemy pokazać to dzieło bez inscenizacji aby skupić się na pięknie muzyki naszego patrona. Będzie to więc koncertowa prezentacja bez scenografii i baletu. Na scenie Filharmonii Berlińskiej wystąpią soliści, chór i orkiestra. Zakładamy, że będzie to dłuższa współpraca z Filharmonią Berlińską – dodaje Anna Czajkowska-Zimnicka

To nie koniec w tym sezonie

Już niedługo Teatr Wielki w Poznaniu poinformuje o swoich planach na nowy sezon. Jednak zanim to się stanie poznańska opera ma zaplanowane dwie premiery w aktualnym sezonie.

– 8 czerwca mamy premierę Giacomo Pucciniego „Manon Lescaut”. Natomiast sezon 2023/2024 kończymy premierą baletową zatytułowaną „Cztery”. Będą to choreografie czworga topowych choreografów, znanych na świecie – informuje Anna Czajkowska-Zimnicka

fot. Teatr Wielki w Poznaniu

Czytaj także: Next Fest startuje już w czwartek. Wiemy kto wystąpi! | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl