Next Fest startuje już w czwartek. Wiemy kto wystąpi!

18 kwietnia startuje druga edycja Next Fest Music Showcases & Conference. Poznański festiwal nie tylko promuje młode muzyczne talenty ale także zaprasza kultowe już gwiazdy. W tym roku będą to m.in. Kacperczyk, Kasia Lins czy Vito Bambino . W programie także zagraniczne przeglądy zespołów. Jak sama nazwa festiwalu wskazuje, nie zabraknie konferencji i dyskusji krążących dookoła muzyki.

Debiutanci i gwiazdy

Wielu poznaniaków i poznanianek z pewnością pamięta festiwal Spring Break. Next Fest jest jego następcą. Festiwal wystartował w ubiegłym roku i jak informują organizatorzy, został ciepło przyjęty przez fanów muzyki. Next Fest to okazja do zapoznania się z debiutantami. Oprócz nich na muzycznych scenach Poznania wystąpią znane gwiazdy. Na Placu Wolności usłyszymy m.in. Kasię Lins, Anię Rusowicz, Vito Bambino i Małgorzatę Ostrowską. Na tej scenie wystąpią także Kacperczyk i Kasia Sochacka. Na koncerty tych gwiazd obowiązują oddzielne bilety.

– Bardzo mnie cieszy, że wydarzenie promuje młodych artystów. Dla uczestników to doskonała okazja do spotkania z obiecującymi debiutantami, którzy już za chwilę podbiją polską scenę muzyczną. Z drugiej strony w program imprezy umiejętnie wplatani są znani już odbiorcom i lubiani artyści, a nawet ikony polskiej estrady – mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Wspólny materiał zaprezentują Łona x Konieczny x Krupa. Wystąpi także finalistka „America’s Got Talent” Sara James. Na scenę powróci Fismoll. Podczas tegorocznej edycji Next Fest wystąpi również aktor i muzyk Tomasz Ziętek.

Nowością podczas festiwalu będzie przegląd zagranicznych zespołów. Wystąpią artyści i artystki z Węgier, Finlandii, Francji, Ukrainy czy Luksemburga. Uczestnicy Next Fest mogą liczyć także na muzykę niezależnych wytwórni, takich jak: Kayax, Agora Muzyka czy 33 Records.

fot. Łukasz Gdak

Dyskusje muzyczne

Podczas Next Fest oprócz koncertów gwiazd i debiutantów będzie można uczestniczyć w panelach dyskusyjnych. Będzie to okazja do rozmowy na temat muzyki i tego co jest obecnie najważniejsze. To także przestrzeń do wymiany doświadczeń. Odbędą się różnego rodzaju warsztaty m.in. lekcja tekściarstwa Pauliny Przybysz i Łony. Odbędzie się także warsztat dotyczący fotografii koncertowej. W programie także wystawy i afterparties. Ważnym wątkiem tegorocznej edycji będzie zdrowie psychiczne w branży muzycznej.

W CK Zamek odbędzie się giełda winyli oraz rozmowa z członkami grupy LemOn. Natomiast na Placu Wolności impreza po cichu, czyli Silent Disco z Radiem Nowy Świat i Fiszem.

Gdzie?

Centrum Next Fest będzie się mieściło w CK Zamek, gdzie również odbędzie się część koncertów. Muzycy zagrają również na Placu Wolności, Scenie na Piętrze, Time, Blue Note, Lokum, Dragon Social Club, The Dubliner Irish Pub, Schronie, Muchos, Pod Minogą, Barock Club, Sarp Social Club i Psie Andaluzyjskim.

Czytaj także: Druga tura wyborów. Czy Trzecia Droga i Lewica poprą Jacka Jaśkowiaka? Chyba już wiadomo | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl