Te mieszkania w wynajmie są tańsze niż w komercyjnym

Rozpoczął się kolejny etap programu mieszkaniowego o nazwie „POZnań – i zamieszkaj”. Osoby zainteresowane mogą się ubiegać się o wynajem mieszkania na Strzeszynie. Wnioski można składać od 15 kwietnia.

Mieszkania Poznań

Miasto Poznań wraz z Poznańskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego rozpoczęło nabór do kolejnego etapu programu mieszkaniowego o nazwie POZnań – i zamieszkaj. W ramach tego projektu planowane jest wybudowanie 353 mieszkań na Strzeszynie, w okolicy ulic Zawackiej i Cegłowskiej. Pierwsze mieszkania mają być gotowe do odbioru w czwartym kwartale 2025 roku, a ich powierzchnia będzie miała od 30 do 67 metrów kwadratowych.

fot. PTBS

Kto może ubiegać się o takie mieszkanie?

Osoby zainteresowane ubieganiem się o mieszkanie w ramach programu „POZnań – i zamieszkaj” muszą spełnić określone warunki. W 2023 roku, aby móc przystąpić do procesu, średni miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie może być niższy niż 2 779,77 zł dla gospodarstwa jednoosobowego i 1 985,55 zł dla gospodarstwa wieloosobowego. Dodatkowo, potencjalni najemcy nie mogą posiadać innego mieszkania w Poznaniu. Jeśli jednak takowe posiadają, muszą zobowiązać się do jego zbycia przed podpisaniem umowy najmu. Wnioski są oceniane na podstawie różnych kryteriów, a liczba uzyskanych punktów decyduje o kolejności przydziału mieszkań. Nawet osoby z zerowym wynikiem punktacji mogą znaleźć się na liście kandydatów.

fot. PTBS

Jak ubiegać się o mieszkanie z programu?

Aby ubiegać się o mieszkanie, konieczne jest złożenie wniosku. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest elektroniczne wysłanie za pośrednictwem platformy ePUAP. Drugą opcją jest osobiste złożenie wniosku w Biurze Spraw Lokalowych UMP, znajdującym się przy ul. Matejki 50. Istnieje także możliwość przesłania dokumentów pocztą. Nabór wniosków rozpoczął się w poniedziałek, 15 kwietnia, i potrwa do końca maja.

Czytaj także: Wielkopolska nie chce już inwestować w sieć kolejową?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl