Poznań Design Festiwal. Święto wzornictwa i architektury

Poznań Design Festiwal to święto wzornictwa, architektury i przestrzeni publicznej przyjaznej mieszkańcom. W sumie przygotowano ponad 60 wydarzeń, wystawy, wykłady, Kids Design, warsztaty dla dorosłych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Festiwal rusza 22 września.

„Komunikacja. Rozmowy w czasie niepewności”. Poznań Design Festiwal

Festiwal zainauguruje poświęcona tegorocznemu hasłu „Komunikacja. Rozmowy w czasie niepewności” seria wykładów i dyskusji Poznań Design Talks. Podczas konferencji w 3 panelach dyskusyjnych głos zabierze 10 prelegentów i prelegentek. Uczestnicy porozmawiają o tym, czym jest komunikacja w architekturze, designie i przestrzeni publicznej. Będą też dyskutować o relacjach pomiędzy tradycjami rzemieślniczymi a współczesnym wzornictwem.

– Wspólnie z zaproszonymi gośćmi i gościniami skoncentrujemy się na próbie odpowiedzi na szereg pytań. Jakie wyzwania stają dziś przed projektantami_kami? Jak powinien wyglądać nowoczesny proces komunikacji? Jaki język ma mu towarzyszyć? Zastanowimy się, jak zmieniająca rzeczywistość (ekonomiczna, społeczna, geopolityczna, klimatyczna) oraz nasze potrzeby, styl życia, pracy i komunikacji, wpływają na środowiska projektowe, które chcą tworzyć zrównoważone produkty oraz usługi. O tych i innych kwestiach będziemy rozmawiać z projektantami, architektami, producentami, przedstawicielami nauki i biznesu w różnych przestrzeniach Poznania – mówi dyrektorka festiwalu, Andżelika Jabłońska.

Wystawy i warsztaty

W programie Poznań Design Festiwal znalazło się dwanaście wystaw, w tym wystawa główna festiwalu „Design jako narzędzie komunikacji”.

W tym roku swój debiut w rozszerzonej formule ma projekt – „Poznańscy rzemieślnicy”.  Uczestnicy festiwalu będą mogli m.in. zwiedzić lokalne pracownie rzemieślnicze, wziąć udział w warsztatach i porozmawiać o rzemiośle.

Poznań Design Festiwal to bogactwo warsztatów dla dzieci, nastolatków, dorosłych, seniorów. Będzie można nadrukować sobie jeden z festiwalowych wzorów na koszulkach lub torbach techniką sitodruku podczas Otwartej Pracowni Graficznej. Będzie też można wziąć udział we wspólnym działaniu pod tytułem „Powiedz tylko A” stworzonym przez Magazyn Tuu.

Festiwal odbędzie się od 22 – 30 września. Pełen program dostępny na stronie www.poznandesignfestiwal.pl,

czytaj także: „Obok i w”. Peryferia Poznania na czarno-białych fotografiach

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl