Drema. Roboty zbudują meble dla dzieci w Ukrainie

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema odbędzie się pokazowa produkcja mebli na żywo pod hasłem Drema Dzieciom dla Ukrainy.

Drema dzieciom dla Ukrainy

Celem wydarzenia jest pokazanie najnowszych technologii produkcji mebli z wykorzystaniem zautomatyzowanych i zrobotyzowanych procesów. Roboty podczas trwania targów mają zrobić 120 sztuk szafek i niskich regałów z dwiema półkami. 100 sztuk łóżek z materacami 90×200 (wersja tapicerowana i nietapicerowana). Do tego wyprodukują 20 kompletów mebli do pokoju dziecięcego (szafa, biurko, łóżko z materacem 80×160). 20 kompletów mebli do pokoju młodzieżowego (szafa, biurko, półki, łóżko z materacami 90×200) i 20 kompletów sensorycznych frontów meblowych dla najmłodszych w ramach grantu „KidsLikeUs”.

Produkcji mebli będzie mógł przyjrzeć każdy, kto przyjdzie na targi. Później zostaną one przekazane częściowo dla ukraińskich dzieci przebywających w wybranych Domach Dziecka. Trafią także również do Ośrodka Wychowanego w Łobżenicy.

#Las Dremy

Tegoroczne Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego to także edukacja w zakresie nowych, bardziej efektywnych i ekologicznych rozwiązań. Akcja Lasy Dremy zakłada współpracę przy zalesianiu terenów Wielkopolski, które uległy zniszczeniom w wyniku klęsk żywiołowych.

– Partnerzy przedsięwzięcia przekażą sadzonki drzew, a gościom obecnym na tegorocznych targach Drema 2023 będą rozdawane ołówki, zawierające nasiona świerku. Z ołówków, po zużyciu wkładu i umieszczeniu w ziemi, zaczną wyrastać prawdziwe drzewa- informują organizatorzy targów Drema.

Międzynarodowe Targi Drema odbędą się od 12-15 września 2023 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich 

Czytaj także: Na Św. Marcinie pojawiły się nowe drzewa

Źródło: Targi

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl