Piknik z L’Arche. Można było wesprzeć budowę domu dla osób z niepełnosprawnością

W sobotę, 9 września odbył się piknik w domu L’Arche przy ulicy Polańskiej. Impreza była okazją do wspólnego spędzenia czasu, a także do zebrania środków na stworzenie kolejnego domu dla osób z niepełnosprawnością, którego przeznaczeniem byłaby opieka wytchnieniowa.

Gra terenowa „Poszukiwanie skarbu”, warsztaty taneczne, licytacja kiermaszowych rzeczy, możliwość przejażdżki bryczką, robienie baniek mydlanych czy malowanie twarzy – to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników pikniku.

Piknik rozpoczął się o godz. 14 i potrwa do godz. 18.

Pierwszy taki dom

Zebrane fundusze umożliwią fundacji stworzenie kolejnego domu. Jego przeznaczeniem ma być wyłącznie opieka wytchnieniowa. – Widzimy, jak ważny dla rodziców osób z niepełnosprawnością jest odpoczynek – mówiła portalowi wPoznaniu.pl Aleksandra Jastrząbek. – Może być tak, że mama zajmująca się dorosłym dzieckiem musi iść do szpitala na zabieg, co wtedy? Stosunkowo często są to samotni opiekunowie, którzy opiekują się swoimi dziećmi przez kilkadziesiąt lat. Nierzadko 24 godziny na dobę. Potrzebny jest im czas, kiedy mogą odetchnąć i zająć się swoim zdrowiem, swoimi sprawami lub po prostu odpoczynkiem – wyjaśniała.

Pierwsze prace już trwają. – Wyremontowaliśmy jedno piętro – opowiadała Aleksandra. – Przygotowujemy teraz jeden z poziomów, który zupełnie nie nadaje się do zamieszkania osób z niepełnosprawnością. Jednak, żeby wykonać wszystkie niezbędne prace, potrzebne nam wsparcia. Prosimy, zbieramy i wiemy, że każda pięciozłotówka ma znaczenie – dodała.

Budowę trzeciego domu można wesprzeć na stronie zrzutka.pl.

Zobacz też: Dom L’Arche. „Stół jest najważniejszym meblem”

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl