Święto Konstytucji w Poznaniu

W środę, 3 maja, obchodzimy 232. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. W Poznaniu z tej okazji będzie koncert orkiestry wojskowej, salwa honorowa i… zmiany na ulicach.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

Uroczystości 3 maja rozpocznie o godzinie 10:30 msza w Farze Poznańskiej. Zaraz po niej, Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych zagra koncert na placu Wolności. Główne wydarzenie zacznie się jednak o godzinie 12:00. Wtedy orkiestra wykona Mazurka Dąbrowskiego. W części oficjalnej zostanie także odczytana preambuła do Konstytucji 3 Maja, wojsko odda salwę honorowa oraz przemówienie wygłosi prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. 

Punktem kulminacyjnym ceremonii będzie defilada oddziałów reprezentacyjnych wojska, policji, straży pożarnej oraz służby więziennej. Z okazji święta konstytucji zostanie otwarty Kopiec Wolności nad Jeziorem Maltańskim, na szczyt będzie można wejść w godzinach 10:00-19:00. 

ZMIANY NA DROGACH

Przez uroczystość wprowadzone zostanie wiele zmian w organizacji ruchu. Od godz. 10:30 zamykane dla ruchu pojazdów będą kolejne odcinki ul. Nowowiejskiego od ul. Kościuszki do pl. Wolności, w tym skrzyżowania ul. Nowowiejskiego z ul. Młyńską i ul. 23 Lutego. W godz. 11:45-12:00 i 12:45-13:00 wstrzymywany zostanie ruch na północnej stronie placu Wolności, w tym dojazd do parkingu podziemnego. Wyłączona zostanie ul. F. Nowowiejskiego na odcinku od ul. 23 Lutego do pl. Wolności. Mogą pojawić się także inne utrudnienia.

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl