Przed meczem z Górnikiem mówi się o Skórasiu 

Przed niedzielnym meczem Lecha z Górnikiem Zabrze w zapowiedziach tego spotkania niewiele mówi się o rywalu z Górnego Śląska, dominuje inny wątek. Transferowy

W środę oficjalnie potwierdzono, że skrzydłowy Lecha Poznań, Michał Skóraś, od lipca będzie piłkarzem belgijskiego Club Brugge. Kontrakt ma obowiązywać przez cztery lata. Lech zarobi na tej transakcji min. 8 mln euro, bo trzeba jeszcze uwzględnić potencjalne dodatkowe bonusy.

– Na pewno będzie to miejsce, w którym będę miał okazję do dalszego podwyższania swoich umiejętności – powiedział Skóraś w specjalnym komentarzu dla oficjalnego serwisu Lecha. – Lech ukształtował mnie piłkarsko, za co jestem niezmiernie wdzięczny. Jeszcze do końca sezonu będę chciał pokazać się w Kolejorzu z jak najlepszej strony, ale już teraz chciałbym bardzo podziękować wszystkim kibicom i osobom związanym z Lechem, którzy trzymali za mnie kciuki i życzyli mi jak najlepiej. Wciąż chętnie będę odwiedzał Bułgarską, bo to wciąż jest mój piłkarski dom – dodał.

Kolejny news transferowy. Artur Sobiech nie przedłuży kontraktu z Lechem. Napastnik przez dłuższy czas zawodził fanów Kolejorza, ale w rewanżu z Fiorentiną w Lidze Konferencji strzelił gola na 3:0, który dawał nadzieję na dogrywkę, w ostatnim spotkaniu ligowym z Radomiakiem to on doprowadził do wyrównania, ratując punkt dla Lecha. Ale ostatnie lepsze dni w jego wykonaniu i otrzymane szanse nie przekonały zawodnika do pozostania w Poznaniu. 

Lech może skupić się już tylko na lidze i rywalizacji z Pogonią o trzecie miejsce. Obecnie Portowcy zajmują tę pozycję z 50. punktami. Lech jest tuż za nimi, z jednym punktem straty. Rywalizując w europejskich pucharach, Kolejorz średnio radził sobie w lidze. Ostatni remis z Radomiakiem, po fantastycznej batalii we Florencji, był rozczarowujący, a John van den Brom, który otrzymał czerwoną kartkę za krytykę pracy sędziego, nie będzie obecny przy linii bocznej w niedzielę. Komisja Ligi nałożyła karę dyskwalifikacji w 2 meczach i 5 tys. zł grzywny. 

Górnik Zabrze, z którym Lech zagra w niedzielę o 17:30, jest obecnie na 11 miejscu w tabeli i ma 4 punkty przewagi nad strefą spadkową, a ponownie prowadzi go Jan Urban.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl