Są najlepszą jednostką specjalną na morzu. Za kilka dni będą w Poznaniu

W środę, 20 grudnia odbędzie się spotkanie z żołnierzami jednostki wojskowych płetwonurków bojowych Formoza. Komandosi przeprowadzą szkolenie i podzielą się informacjami o specyfice swojej pracy.

Spotkanie z żołnierzami FORMOZY to druga edycja tego wydarzenia zorganizowanego w Poznaniu. Poprzednia miała miejsce w kwietniu.

– W jej ramach chcemy nie tylko porozmawiać z uczestnikami spotkania, ale też pokazać parę rzeczy. W spośród licznych procedur wojskowych mogą one przydać się każdemu, kto będzie świadkiem wypadku lub zdarzenia losowego – poinformował st.chor.szt.mar. Jerzy Ciszewski, Starszy Podoficer Dowództwa JW FORMOZA.

Druga edycja została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich to otwarte szkolenie z medycyny pola walki pt. „ELEMENTY TCCC – MEDYCYNA POLA WALKI”. Podczas tego wydarzenia żołnierze skoncentrują się na prezentacji elementów Tactical Combat Casualty Care.

fot. Fb Jednostka Wojskowa Formoza 

– Celujemy w takie techniki medycyny pola walki, które mogą przydać się każdemu w sytuacji zagrożenia życia. W tym znaczeniu medycyna pola walki to nic innego jak specyficzny wariant pomocy poszkodowanemu, choć w naszym wypadku, na bank, dodamy trochę wojskowej specyfiki- dodał Jerzy Ciszewski.

W drugiej części spotkania, podczas dwugodzinnego wydarzenia, aktywni zawodowo żołnierze Formozy podzielą się doświadczeniem dotyczącym wyzwań związanych ze służbą w jednostkach typu Special Operation Forces. Opowiedzą także o specyfice wymagań sprawności fizycznej związanej z pracą w wojskach specjalnych.

fot. Fb Jednostka Wojskowa Formoza 

Podczas wystąpienia żołnierze skupią się na omówieniu obciążeń fizycznych i psychicznych występujących podczas procesu selekcji do służby. Omówią także na kluczowych aspektach szkolenia w jednostkach specjalnych. Dodatkowo, w sesji pytań i odpowiedzi, operatorzy Formozy będą odpowiadać na pytania słuchaczy, zaspokajając ich ciekawość.

Gdzie odbędzie się spotkanie?

Spotkanie odbędzie się w Akademii Wychowania Fizycznego.

  • Pierwsza część – w godz. 13:00-15:00, w holu Budynku Dydaktycznego AWF.
    Chętni na szkolenie, mogą zapisać się jeszcze na listę rezerwową.
  • Druga część – w godzinach 16:00-18:00 w sali 023/024, w Budynku Dydaktycznym AWF

Czytaj także: Jedyne w swoim rodzaju miasteczko powstańcze na MTP

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl