Jedyne w swoim rodzaju miasteczko powstańcze na MTP

Na odwiedzających czekają liczne atrakcje. Wszystko za sprawą zbliżającej się 105. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Miasteczko Powstańcze w Poznaniu

W weekend 16-17 grudnia Międzynarodowe Targi Poznańskie zamienią się w miasteczko, które przeniesie odwiedzających w atmosferę sprzed ponad stu lat. Jarmark Świąteczny, trwający od godziny 11:00 do 22:00 w sobotę i od 11:00 do 21:00 w niedzielę, obfitować będzie w wyjątkowe atrakcje.

– Odwiedzający będą mogli poczuć klimat epoki sprzed ponad stu lat. Wpłynie na to obecności grup rekonstrukcyjnych – informuje Anna Parzyńska – Paschke z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

W programie znajdą się także koncerty, konkursy, quizy i warsztaty. Podczas nich można będzie samodzielnie wykonać kotyliony narodowe, flagi czy proporczyki. Nie zabraknie również tradycyjnego bezalkoholowego grogu powstańczego. W wydarzeniu wezmą udział Muzeum Powstania Wielkopolskiego i Koleje Wielkopolskie.

– Powstanie Wielkopolskie to powstanie zwycięskie, wydarzenie radosne w historii Wielkopolski. To powód, by tę rocznicę obchodzić radośnie i tak do niej podchodzić. W 105. rocznicę proponujemy nieco więcej niż podczas dotychczasowego, corocznego świętowania. Stąd w tym roku dwa momenty kulminacyjne obchodów – miasteczko, w którym będzie można poczuć ducha historii, i wyjątkowy koncert – poiformował Marszałek Marek Woźniak.

Odwiedziny w miasteczku to także sposób na zdobycie flag powstańczych, którymi mieszkańcy Wielkopolski mogą ozdobić swoje domy podczas rocznicy powstania.

Koncert na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Niezapomnianą atrakcją sobotniego wieczoru (16 grudnia) będzie koncert rockowego zespołu Luxtorpeda, rozpoczynający się o godz. 18:00.

Weekend powstańczy zwieńczy koncert „Wielkopolska GRA! dla muzeum”, który odbędzie się w niedzielę (17 grudnia) o godz. 18:00 w hali nr 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na scenie pojawią się znane gwiazdy muzyczne, takie jak:

  • Katarzyna Nosowska
  • Krzysztof Zalewski
  • Natalia Przybysz
  • Natalia Szroeder
  • Piotr Rogucki
  • Kev Fox
  • Michał Wiraszko
  • zespół Muchy.

Artyści wykonają swoje największe przeboje w nowych aranżacjach, zapewniając nie tylko znane utwory, ale także nietypowe duety i specjalne interpretacje hitów. Całość uzupełnią wizualizacje autorstwa Tomasza Kuczmy. Dochód z koncertu pomoże w budowie nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Czytaj także: Co w weekend? Najciekawsze wydarzenia

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl