Są już pierwsze fundamenty wiaduktów na ul. Lutyckiej

W północno-zachodniej części Poznania pojawiły się już fundamenty pod nowe wiadukty. Powstają one na ulicy Lutyckiej i Golęcińskiej i będą dużym ułatwieniem dla mieszkańców tej części Poznania.

O tym, że w ciągu ulic Lutyckiej i Golęcińskiej powstaje nowy wiadukt informowaliśmy już w maju. Pisaliśmy, że nowe wiadukty są konieczne ze względu na przebiegające tędy linie kolejowe, które odcinają mieszkańców Strzeszyna od centrum Poznania. Wiecznie zamknięte przejazdy utrudniają dojazd do pracy czy szkół. Chodzi również o przejazd drogą krajową nr 92. Jest to istotny odcinek łączący Poznań z Piłą. Dzięki nowym wiaduktom sytuacja ma się poprawić. Teraz zaczynają być już widoczne efekty prac. Pojawiły się pierwsze fundamenty.

– Postępy widać zarówno w miejscu przyszłego wiaduktu w ciągu ul. Lutyckiej, jak i w rejonie ul. Golęcińskiej. Równolegle kontynuowane są roboty związane z budową nowej kanalizacji deszczowej – powiedziała Justyna Litka, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

fot. PIM

Udogodnienia dla pieszych i rowerzystów

Aktualnie trwa też budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Koszalińskiej i Literackiej. Wykonywana jest sieć kanalizacji deszczowej. Natomiast na ul. Podolańskiej trwają przygotowania pod położenie nawierzchni jezdni. Mają pojawić się tam chodniki i droga rowerowa oraz przystanki autobusowe. Nad torowiskiem przy ul. Lutyckiej pojawi się kładka pieszo-rowerowa, z której skorzystają również mieszkańcy Strzeszyna. Trwa także remont ulicy Szczawnickiej. Koniec prac zaplanowano na 2025 rok.

fot. PIM

Czytaj także: Podpory ważnego wiaduktu są złym stanie. Kto go wyremontuje? | wpoznaniu.pl

źródło: (pim.poznan.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl