W Swarzędzu można spotkać nietypowe postaci. W niedzielę pojawi się kolejna

Podpoznański Swarzędz słynie z wyrobu mebli. Miasto postanowiło uczcić swoich stolarzy, rozmieszczając w różnych miejscach ich małe pomniki. 30 czerwca dołączy do nich kolejna rzeźba. Kogo będzie przedstawiać?

Spacerując po Swarzędzu można napotkać na charakterystyczne rzeźby, które od kilku lat wpisują się w krajobraz miasta. Ukazują one miniatury stolarzy przy pracy. Każdy pamperek wyposażony jest w typowe dla tych rzemieślników narzędzia. Pierwsza rzeźba, która pojawiła się w mieście w 2021 roku. Jest to postać skryta pod ogromnym krzesłem. Pomysł na ich instalację został zaczerpnięty od wrocławskich krasnali.

Nowy stolarz w mieście

Rzeźby stolarzy rozsiane są po różnych punktach Swarzędza. Przechodząc przy Cechu Stolarzy Swarzędzkich, pod krzesłem w rozmiarze XXL spotkamy stolarza z heblem. Inny mały rzemieślnik wbiega do ratusza z teczką pełną projektów. Natomiast ucznia stolarza napotkamy przy przedszkolu „Miś Uszatek”.

Jak będzie wyglądała nowa rzeźba? To pozostanie tajemnicą do 30 czerwca. Tego dnia, o godz. 12 zostanie ona odsłonięta przy budynku Ośrodka Kultury w Swarzędzu. Wydarzeniu będzie koncert muzyka grającego na… pile.

Swarzędzcy stolarze / fot. PLOT

Czytaj także: Niedługo zaczną działać nowe parkomaty. Tak już w nich nie zapłacicie | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl