Podpory ważnego wiaduktu są złym stanie. Kto go wyremontuje?

Na ulicy Hetmańskiej od lat 80-tych stoi często uczęszczany wiadukt, który aktualnie wymaga naprawy. Zwłaszcza jego podpory w widocznie kiepskim stanie. Poznańskie Inwestycje Miejskie poszukują wykonawcy, który podejmie się tego zlecenia.

Ulica Hetmańska to jedna z najbardziej ruchliwych arterii Poznania. Codziennie przejeżdżają nią tysiące samochodów. Po latach ciągłe użytkowania podpory wiaduktu w ulicy Hetmańskiej nad ulicą Wagrowską wymagają naprawy. Widoczne są nich głębokie pęknięcia. Same dźwigary główne konstrukcji są w dobrym stanie. Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowały, że stan techniczny wiaduktu musi zostać poprawiony, z powodu skorodowania betonu i stali zbrojeniowej.

fot. PIM

– W zakres prac wchodzi więc m.in. przebudowa podpór skrajnych, wykonanie „koszulki” żelbetowej wokół wszystkich słupów i oczepów, wymiana dylatacji modułowych i przebudowa zakończenia płyty pomostu (montaż dodatkowych sączków i drenu poprzecznego) – czytamy na stronie PIM. Miasto ogłosiło przetarg i poszukuje wykonawcy, który podejmie się tych prac. Oferty można składać do 11 lipca.

Wiadukt na ul. Hetmańskiej, na wysokości osiedla Armii Krajowej / fot. PIM

Czytaj także: Mieszkańcy Poznania otrzymali boisko w ramach PBO. Sąd nakazał jego likwidację | wpoznaniu.pl

źródło: (pim.poznan.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl