Trwa budowa wiaduktów. Mają ułatwić kierowcom jazdę na ul. Lutyckiej i Golęcińskiej

Postępuje budowa nowych poznańskich wiaduktów. Mają one ułatwić jazdę kierowcom na ulicach Lutyckiej i Golęcińskiej. Kierowcy nie będą już musieli czekać przez szlabanem kolejowym.

Trwa budowa wiaduktów, które mają usprawnić jazdę kierowców w północno-zachodniej części Poznania, a także usprawnić ruch na krajowej 92. Problemem dla mieszkańców był przejazd kolejowy. Teraz odcinek, który łączy Poznań z Piłą nie ma już stanowić utrudnienia w przemieszczaniu się po mieście. Dzięki wiaduktom dojazd do szkoły i pracy ma być łatwiejszy.

Zmiana nie obejmuje jedynie budowy wiaduktów. Na ulicy Szczawnickiej rozpoczęły się prace nad siecią elektryczną. Zakończyła się już przebudowa gazociągu. Natomiast przy ulicach Podolańskiej i Wojska Polskiego modernizowane jest ogrzewanie z cieplika miejskiego. U zbiegu ulic Lutyckiej i Koszalińskiej ma powstać rondo z przejściami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów. Na ulicy Podolańskiej zdjęto już starą nawierzchnię jezdni. Ma pojawić się nowa, a wraz z nią przejścia dla pieszych droga rowerowa. Remont obejmie również przystanki autobusowe. Natomiast pod wiaduktem ma powstać przedłużenie do ulicy Szczawnickiej.

Dostęp do zielni

Remont ma również ułatwić dostęp pieszym i rowerzystom do okolicznej zielni. Nad torowiskiem przy ulicy Lutyckiej ma powstać kładka, dzięki której będzie można dostać się do pobliskich terenów fortu i osiedli na Strzeszynie.

fot. poznan.pl

Czytaj także: Piła przecięła brzuch mężczyźnie. Na miejsce przyleciał śmigłowiec | wpoznaniu.pl

źródło: budowa nowych wiaduktów

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl