Aż 8 tysięcy Świadków Jehowy przyjechało do Poznania. Trwa wielka modlitwa

W Poznaniu rozpoczął się trzydniowy Kongres Świadków Jehowy, którego głównym hasłem jest ,,Głośmy dobrą nowinę”. W wydarzeniu uczestniczy około 8 tysięcy osób. Jednym z najważniejszych momentów jest chrzest nowych wyznawców, który odbywa się przez całkowite zanurzenie w wodzie.

Świadkowie Jehowy Poznań

To już 13. Kongres Świadków Jehowy, którego tegoroczna edycja odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Miejsce to stało się lokalizacją kongresów po przebudowie Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej, gdzie spotkania Świadków Jehowych odbywały się najpierw. Organizatorzy spodziewają się, że przez trzy dni tegorocznego wydarzenia, codziennie weźmie w nim udział od 7 do 8 tysięcy Świadków Jehowy. Jednak w imprezie mogą wziąć również osoby spoza ich społeczności.

– To istotne wydarzenie w naszej społeczności. Przybyli tutaj ludzie z całej Wielkopolski i innych województw, aby razem spędzić czas i szerzyć Słowo Boże – mówi Jerzy Rachut, rzecznik Świadków Jehowy w regionie wielkopolskim.

– Należy pamiętać, że jest to uroczystość otwarta. Wszyscy są tu serdecznie witani i zachęcani do odwiedzenia, aby zobaczyć na własne oczy, jak przebiega to wydarzenie – dodaje Rachut.

fot. Gabriela Puczyłowska

Kongres Świadków Jehowy Poznań

Kongres trwa od piątku, 28 czerwca do niedzieli, 30 czerwca. Każdego dnia rozpoczyna się o godzinie 9:20 i kończy przed 17:00. Podczas niego uczestnicy wspólnie modlą się, słuchają Słowa Bożego, śpiewają oraz uczestniczą w sympozjach i wykładach biblijnych. Przerwy to czas spotkań i rozmów. Wielu z uczestników przynosi własne jedzenie, aby móc jeść razem w większym gronie.

– Dodatkowo w sobotę odbędzie się szczególne dla nas wydarzenie, czyli chrzest. Podczas tej uroczystości kilkadziesiąt osób całkowicie zanurzy się w specjalnie przygotowanym basenie, co jest ważnym momentem ich życia duchowego – podkreśla Jerzy Rachut.

fot. Gabriela Puczyłowska

Czym to wydarzenie jest dla Świadków Jehowy?

– To wydarzenie jest dla mnie niezwykle ważne. Pomimo że jestem młodą osobą, to wierzę w Boga. Z chęcią tu przyjeżdżam. Czuję się tutaj świetnie. Słucham Biblii, uczę się nowych rzeczy i rozmawiam z ludźmi. Jestem bardzo szczęśliwa, widząc tyle radości, szczęścia i otwartości serc – z uśmiechem opowiada Zuzia, jedna z uczestniczek kongresu.

Pan Grzegorz podkreślił, że jest Świadkiem Jehowy już od 59 lat. Przyjeżdża tu co roku, aby zbudować się duchowo i wzmocnić swoją wiarę. Dla niego to wydarzenie, które również wzmacnia więzi rodzinne. Zabrał ze sobą córkę, która również wyznaje tę religię. Innych Świadków traktuje jak rodzinę, ponieważ ma tu wielu znajomych, z którymi zawsze może porozmawiać.

fot. Gabriela Puczyłowska

– To wydarzenie jest dla mnie bardzo ważne. Uczestniczę w takich uroczystościach od 30 lat. Przyjechałam nie tylko słuchać Słowa Bożego, ale również postawić na swój samorozwój. Właśnie tu mogę skorzystać z wielu darmowych kursów i zebrań. Podczas nich rozmawiam i poszerzam swoją wiedzę na wiele tematów. Wszystko jest darmowe, co stanowi ogromne wsparcie – mówi z wdzięcznością Ania.

Damianowi natomiast te spotkania pomagają prowadzić wartościowe życie. Uważa, że są dla niego bardzo przydatne, zwłaszcza teraz, gdy jest młodym tatą. Chce on wychować swoje dziecko w szczęściu rodzinnym i miłości. W Boga wierzy od 16 lat i pragnie przekazać tę wiarę swojej córeczce.

Czytaj także: Nieszczelny dach zalewa mieszkanie. „Samotnie wychowuję dziecko, nie mam już sił” [WIDEO]

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl