Rusza kino pod chmurką. Sprawdź repertuar darmowych seansów

Już wkrótce poznaniacy będą mogli spędzać piątkowe letnie wieczory oglądając filmy na świeżym powietrzu, w malowniczej scenerii otoczonej historycznymi budynkami.

Darmowe kino letnie

Ciepłe letnie wieczory sprawiają, że poznaniacy chętniej wychodzą do miasta, szukając darmowych atrakcji. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie, Miasto ponownie organizuje bezpłatne seanse filmowe, które cieszyły się dużą popularnością w poprzednich latach. Tegoroczne letnie kino odbywać się będzie w każdy piątek lipca i sierpnia na dziedzińcu Urzędu Miasta. Pierwszy pokaz zaplanowano na 5 lipca o godzinie 22.00.

Repertuar letniego kina:

5 lipca, godz. 22.00 – ,,Najgorszy człowiek na świecie”
Seans inauguracyjny to opowieść o Julie, pełnej energii kobiecie zbliżającej się do trzydziestki, która staje przed życiowymi dylematami. Związana z utalentowanym rysownikiem Akselem, zaczyna kwestionować swoją przyszłość po spotkaniu z młodszym, pewnym siebie Eivindem.

12 lipca, godz. 22.00 – ,,Joker”
Film Todda Phillipsa przedstawia mroczną historię jednego z najbardziej znanych antybohaterów w uniwersum DC. To nie tylko portret Jokera jako superprzestępcy, ale także głęboka analiza społeczna i psychologiczna.

19 lipca, godz. 21.30 – ,,Barbie”
Pełen kolorów i idealnych obrazów świat Barbie ulega zakłóceniu, gdy jego mieszkańcy zaczynają doświadczać egzystencjalnych kryzysów. Czy Ken znajdzie swoje miejsce w tym perfekcyjnym świecie?

26 lipca, godz. 21.30 – ,,Pamięć”
Historia Sylvii, pracownika socjalnego, której uporządkowane życie zmienia się po spotkaniu z dawnym znajomym, Saulem. To spotkanie otwiera drzwi do przeszłości, wpływając na obie strony w sposób, którego się nie spodziewali.

Repertuar kina letniego na sierpień

2 sierpnia, godz. 21.30 – ,,Mój piękny syn”
Poruszająca opowieść o rodzinie zmagającej się z uzależnieniem syna. Film pokazuje trudną drogę dorastającego chłopaka oraz bezwarunkową miłość rodziców, którzy walczą o jego przyszłość.

9 sierpnia, godz. 21.30 – ,,Aftersun”
Sophie wspomina wakacje spędzone z ojcem w tureckim kurorcie. Te wspomnienia, przepełnione radością i nostalgią, ożywają, gdy próbuje połączyć obraz ojca z przeszłości z rzeczywistością.

12 sierpnia, godz. 21.30 – ,,Anatomia upadku”
Thriller psychologiczny o rodzinie, której życie zmienia się dramatycznie po śmierci Samuela. Czy był to wypadek, samobójstwo, czy może morderstwo? Film ukazuje dramatyczny proces i dylematy moralne, z jakimi zmaga się Sandra, żona zmarłego.

23 sierpnia, godz. 21.00 – ,,Cudowny chłopak. Biały ptak”
Kontynuacja historii znanej z „Cudownego chłopaka”. Julian, wykluczony ze szkoły, zmaga się z własnymi demonami, aż do momentu, gdy jego babcia dzieli się z nim inspirującą historią swojej młodości.

30 sierpnia, godz. 21.00 – ,,Strefa interesów”
Ostatni seans, poprzedzony prelekcją, opowiada o życiu rodziny komendanta obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, Rudolfa Hössa. Film pokazuje próbę prowadzenia normalnego życia w cieniu największej tragedii ludzkości.

Czytaj także: Stary Rynek zobaczą za oceanem? Kręcą o nim film

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl