Stary Rynek zobaczą za oceanem? Kręcą o nim film

Rozstawili odpowiednie oświetlenie oraz kamery, poszukiwali też najpiękniejszych kadrów. Do Poznania zawitała amerykańska telewizja PBS. Po co? Po to, by nagrać program zachęcający do wizyty naszym mieście.

– Dzisiaj w Poznaniu materiał do programu Curious Traveler – Christine van Blokland kręciła ekipa amerykańskiej telewizji PBS – poinformował w poniedziałek na swym profilu na Facebooku Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania.

– Będzie to świetna promocja naszego miasta za oceanem. Widać, że zainteresowanie Poznaniem rośnie, a turystów przybywa, co obserwujemy nie tylko na ulicach, ale też w statystykach – wyjaśnia prezydent.

Również zadowolony z odwiedzin naszego miasta jest Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, który do ostatniej chwili nie chciał zdradzić, która ze stacji telewizyjnych pojawi się w naszym mieście.

– To jedna z bardziej znaczących wizyt stacji telewizyjnych w ostatnim czasie, choć przecież niejedyna – mówił przed przyjazdem amerykańskich gości.

W ostatnich tygodniach program turystyczny nagrywała u nas czeska telewizja. Przygotowywane są też wizyty dla dziennikarzy z takich mediów jak BBC, Sunday Times i The Guardian.

– Najszybciej spośród polskich miast odbudowaliśmy ruch turystyczny po pandemii – już w ubiegłym roku, pomimo remontów, obłożenie hoteli wróciło do poziomu z 2019 roku. W tym roku, od stycznia do maja wyniosło 63%, dając nam trzecie miejsce po Warszawie i Krakowie. W samym maju sięgnęło 69%. A czerwiec, obfitujący w wiele dużych wydarzeń, takich jak np. Pyrkon, zapowiada się jeszcze lepiej. Zapraszam do Poznania! – podsumowuje turystyczne sukcesy stolicy Wielkopolski jej prezydent Jacek Jaśkowiak.

I faktycznie w ostatnim czasie nie zawsze łatwo o pokój w poznańskich hotelach. W mieście budowane są już jednak nowe obiekty lub trwają przygotowywania do rozpoczęcia ich realizacji.

Czytaj też: Będzie miał panoramiczny basen z przezroczystym dnem. Nowy luksusowy hotel powstaje w Poznaniu

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl